Rozhovor s kapelou Decimated Existence

Kedy skupina Decimated Existence vznikla?

DE: Oficiálne v decembri 2009. Do augusta sme hrali pod iným názvom, aký používame teraz. Nový smer a zmysel našej hudby potreboval zmenu. Názov Decimated Existence vznikol po nahratí nášho dema Cycle of Decent.

Kto bol hlavným zakladateľom skupiny?

DE: Všetci členovia sa na vzniku podieľali rovnako.

Čo je podstatou skupiny Decimated Existence?

DE: Ako štyria horliví chlapíci s podobnými nápadmi a víziami tvoríme hudbu hlboko z duše. Skúšame z nej preniesť myšlienky a nálady do hudby a samozrejme aj do textov.

Prijali ste medzi seba nového bubeníka a s ním zmenili aj smer hudby. Aký bol k tomu dôvod?

DE: Od vzniku skupiny sme chceli hrať rýchly death metal. Po výmene bubeníka sme schopný hrať hudbu akú sme vždy chceli. Aj kôli tomu sme zmenili názov skupiny.

Hudbou vyjadrujete mnoho emócií, ale akú podstatu majú vaše texty?

DE: Texty tvoríme s nádychom ezoteriky. Píšeme o manipulácií ľudí ezoterikou od doby, kedy sa o ňu začali zaujímať. Ďalšie témy sú napr. Atlantída, tajné spolky, náboženstvo, svetová nadvláda a dosahovanie vyššieho vedomia.

Stretli ste sa niekedy s negatívnymi reakciami a kritikou?

DE: Našťastie sme doteraz dostávali len kladné hodnotenia. Našli sme si mnoho priaznivcov aj v zahraničí, ktorí našu hudbu milujú. Za to ďakujeme hlavne internetu.

Je ešte niečo, čo by ste chceli na koniec povedať?

DE: Veľmi radi by sme chceli povzbudiť ľudí, aby vyšli von z domu a vzdelávali sa na dnešných skúsenostiach vo svete. To im môže slúžiť ako pomocná ruka do budúcnosti. Dúfame, že sa z našej hudby spoločne s nami tešia. Všetkým našim fanúšikom ďakujeme za ich podporu.

Viac o kapele na:

www.myspace.com/aggressivemeasures

One thought on “Rozhovor s kapelou Decimated Existence”

Pridaj komentár