Blaze Bayley, Acustic World Tour with Thomas Zwijsen Dolný Kubín 23.03.2013

Blaze Bayley, meno ktoré zakaždým vo mne (aj v mnohých iných) vzbudzuje veľký rešpekt a zároveň aj potešenie, že toho plešatého uja uvidím zas 🙂

Prejdem k samotnej akcií. Tak z východu nás na Oravu veľa nešlo, ale 4 ľudia sme sa zišli vo vlaku. Cestou tam sme si opakovali texty a spievali, aby sme boli dobre pripravení, čo určite ku koncertom takéhoto významu patrí. Do Samotného Kubína sme dorazili okolo pol piatej poobede. Mali sme čas ešte dva hodiny, keďže Klub 77 (route) sa otváral až tesne pred 19tou hodinou, tak sme sa šli zatiaľ najesť do mimochodom veľmi solídnej reštaurácie prakticky oproti klubu.

V klube sme boli o 18:45. Hneď na začiatku ma nemilo prekvapila veľkosť (či skôr malosť) klubu. V zadnej časti asi 4 až 5 radov stoličiek resp. kresiel (okolo 25 miest na sedenie) a vpredu maličký priestor na státie pred pódiom, ktoré bolo asi také vysoké, že ja som bol pomaly vyššie ako samotný Blaze (no treba uznať že žiadny obor to nie je 🙂 )

Predkapela Targo začala hrať niečo po 20:00 hodine. Jej tvorbu som nikdy predtým nepoznal. Prakticky všetko čo hrali bolo prebraté a možno trocha pozmenené do akustickej formy. Ich setlist obsahoval klasické hity ako Living on the Prayer, Lick it up, Nonstop atď. Na koniec to bolo Smoke on the Water, ktoré však strašne umelo naťahovali, ale tak bolo to celkom zaujímavé prevedenie tých skladieb. Blaze sa zatiaľ, čo si bežní smrteľníci spievali tie hity, plne venoval fanúšikom v naozaj skromných podmienkach. Na maličkom stolíku mal rozložené nejaké CD na predaj (medzi nimi aj novinku Russian Holiday) a ochotne s každým ako to už je u Blaza zvykom sa fotil kecal a podpisoval všetko čo fanúšikovia chceli, alebo aj nechceli.

Thomas Zwijsen prišiel na pódium po skončení úvodnej kapely Targo. Zahral 5 skladieb z albumu Nylon Maiden : The Trooper, The Evil that Man do, Wasted Years, Run To The Hills.

Poslednú Skladbu Wasting Love zahrali spolu s krásnou Annou na husliach, ale k nej sa ešte dostanem.

Ako sa dalo čakať zopár zanietencov, kde som bol aj ja a zopár kamošov a zopár neznámych sme spievali všetky texty.
Po skončení Wasting Love Thomas zahral úvodne tóny Lord of the Files a Blaze sa pomaly, ale isto prepchal cez fanúšikov na to pódium. Pozdravil nás ako to býva zvykom, s publikom sa dokázal baviť aj v takých podmienkach a spieval samozrejme kvalitne.
Nasledovali skladby, ktoré som osobne už ani neveril, že ich naživo budem počuť ako Judgement of Heaven, Como Estais Amigos, Mean to Be, Stealing Time.
Potom nastúpila naša Hymna The Clansman, pred ktorú nám Blaze aj ďakoval, že sme prišli, že kupujeme CD a tak.

Osobitne nechávam priestor na Man on The Edge a perfektný a humorný Blazov predslov po Intre 🙂 Trval asi 5-10 minút, ale za ten čas pobavil fanúšikov aj takým výrokom, že ďalší týždeň máme Heavy Metalové prázdniny a že či už chodíme do školy, alebo do práce máme dať naším šéfom či učiteľom Blazove telefónne číslo, že on nás ospravedlní (fucking Headbanging Bastards !! smajlík )
Na koniec po krátkom skandovaní zahrali Sign of the Cross, kde sme šaleli a spievali všetko s Blazom no a za ňou už nastal koniec a pokračovanie autogramiády, fotenia a tak ďalej.

Ku koncu musím napísať, že som bol veľmi nespokojný s celkovou organizáciou podujatia. Keď sa vedelo že príde Samotný Blaze, tak mali trocha viac dbať na to, že keď Blaze sa fotil, podpisoval atď… No na pódiu sa vytvorila diskotéka pre malé deti, kde začali hrať naozaj diskotékové somariny. Tak to ma naozaj znechutilo a určite som nebo sám.

Na koniec sme s Blazom, Thomasom a Annou kecali o rôznych veciach, napríklad kto je lepší šofér na Tour. Thomas jednoznačne ukázal na seba, lenže Anna hneď reagovala nato tým spôsobom, že ukázala čo pije ona a čo Blaze a Thomas. 🙂 Inak Anna s Thomas pôsobili veľmi priateľsky a usmievavo 🙂

Keď sme sa Blazovi pomohli zbaliť odniesli sme mu veci do auta (VW Polo a Seat Ibiza na Tour). Po naložení všetkých vecí, už nebolo miesto na 5 litrový sud Heinekenu, tak nám ho podaroval.

Takže z koncertu sme odchádzali s veľkou kopou suvenírov a pivom od Blaza 🙂

K celkovému hodnoteniu sa neviem vyjadriť, alebo sa radšej nevyjadrujem, lebo by som mohol nejakých ľudí naštvať. Ale jedna vec by tu bola. Blaze je metalový spevák a takáto forma prejavu (akustika) nie je zlá. Práve naopak. Ale najbližšie by sme ho už chceli vidieť s komplet kapelou ako to bolo po minulé koncerty.

Obrazčok_640x480

 

 

 

Páčil sa ti tento článok?
  •  
  •  

Pridaj komentár