Rozhovor s De Will Wildom z Dizenteru zo dňa 20.12.2014

dewZačiatkom tohto roka vznikol v Českej republike zaujímavý projekt Dizenter. V ňom sa spevák, ktorý si hovorí De Will Wild spojil s ľuďmi ako Dave Pavlik, Zdenek „Magic“ Šikýř, Miloš Meier a podobne. V priebehu roka vydali už dva albumy. Posledný – Armageddon vyšiel 19.11. Na natáčaní oboch klipov sa taktiež podieľal aj známy Václav Noid Bárta.

 

 

Tak Zdravím De Will, pred časom vyšiel nový zaujímavý album vášho projektu Dizenter. Mohol by si na úvod povedať pár slov, čo ste zač?

De Will Wild: Zdravím. Je to čistě na můj popud. Udělat metalový počin s vlivy, které mě provází od mládí, a přizval jsem do toho Zdenka Šikýře, se kterým se znám hodně dlouho a který vlastní i své studio. Společně s kytaristou Davidem Pavlíkem jsme se rozhodli přizvat i Miloše Meiera. Je to taková metalová všeho chuť. Jde čistě o projekt, který může mít pokračování.

Čiže je reálne, že neskôr bude z toho riadna kapela?

De Will Wild: Kapela možná, ale obsazení nebude asi takové jako na nahrávce, protože třeba Miloš je zaneprázdněn svými projekty. David účinkování přislíbil se vším všudy, jestli bude nějaká možnost vystupování. Nebráníme se pokračovaní. Myslíme, že je více schopných bicmenu kalibru Miloše, takže v tomto by problém nebyl.

Na vašich albumoch  sa vám podarilo vytvoriť zaujímavú, dovolím si povedať ťažko zaraditeľnú muziku (heavy metalové prvky, thrash metalové ale sem tam aj death metalové smršte). Porozprávaj ako preň vznikali skladby?

De Will Wild: Na debutu Code x Hyperborea se ještě podílel Tomas (hudba/texty), který už v projektu není. Trošku nás rozdělovali hudební vize. Já mám radši tvrdší muziku a on to tlačil tam, kam jsme nechtěli. Myslím, že druhé CD se už trochu přibližuje naším představám. Přesto si myslím, že ne stoprocentně, možná příští CD. Jinak texty pro ARMAGEDDON jsem psal já. Dodělával jsem je na hudbu Davida  a Zdenka. To, že je tam mnoho druhů metalu, je i v oblíbenosti  a rozdílných kapel.
Co se týče Armageddonu, bude to tento rok druhé album ve stejné nahrávací sestavě. CODE X HYPERBOREA byl hodně ovlivněn Tomasem, který už s námi nespolupracuje.
Jinak skladby pro Armageddon vznikali ve studiu Z. Šikýře. On dal podnět nápadu, který jsme dotvořili společně.

Tvoj spev je vo všetkých skladbách dosť náročný. Pripravoval si sa na nahrávanie nejako špeciálne?

De Will Wild: Nejsem žádný velký profík. Snažím se nelézt tam, kam nemám, tím myslím výšky. Samozřejmě jsem se připravoval. Měl jsem k dispozici ostřílený vlky, kteří dohlíželi jak a čemu se vyvarovat nebo naopak, čeho využít. V mých letech už toho moc nezměním. Díky, jestli se ti to zdá náročný. Mám taky vystříbřený vkus kapel, které se pohybují od Pantery, Testament po Amon Amarth.

Na klipe k aktuálnemu CD Armagedon (Devět světu) aj k predchádzajúcemu albumu Code-X Hyperborea (Gladiator) sa podieľal Václav Noid Bárta. V čom spočívala jeho úloha a ako sa vám vlastne s ním podarilo nadviazať spoluprácu?

De Will Wild: Tak s Noidem se znám z boxerny, kde jsem trenér. Chodí trénovat k mému kámošovi Lukymu ,který se věnuje thai boxu. Noid oba klipy režíroval a dělal k němu námět. Spolupráce s ním je perfektní. Vždy jsem byl spokojen, proto jsme mu svěřili i nový klip. Dokonce vybral pro nás místo továrnu, kde se točilo. Jsem mu vděčný.

Funguješ ešte v nejakej ďalšej kapele?

De Will Wild: Ne. Dizenter je jediný, v čem mě můžeš slyšet.

Porozprávaj niečo o svojom mimohudobnom živote (záľuby, záujmy, povolanie).

De Will Wild: Jo proč ne. Jsem ženatý, mám rodinu, což je pro mě priorita. V minulosti jsem se věnoval amatérskému boxu. Mám 50 zápasů. Hudba mě provázela celý život  i v tréninkové fázi mi pomáhala. Nabudila mě, což asi nejsem sám, kdo má takový pohled. Metal je pro mě hudba číslo jedna! Jinak povolání nepovolání-vyhazovač v nočních podnicích. Takže“ život o půlnoci “ a přes den trenér boxu 3.třídy. Mé hobby: hudba-metal a příležitostný box.

Spomináš, že ťa hudba sprevádzala celý život. Trochu nadviažem – mal si nejaké kapely (resp. projekty aj pred Dizenterom) ak áno, tak čo ťa priviedlo na tú dráhu?

De Will Wild: Tak pokusy nějaké byli. Od základní školy jsme se scházeli po klubovnách a zkoušeli jsme něco, co jsme poslouchali a oslovovalo nás to. Bylo to takové kamarádství, ale to časem skončilo. Pamatuji si, že první metalovou kapelu, která mě nějak oslovila v dětství, byla Accept. Můj viditelnější počin je Dizenter a v tom bych buď chtěl pokračovat, nebo jen být posluchač dobrého metalu.

OK, to je všetko. Tak by som ti chcel poďakovať za rozhovor a poprosiť o nejaký ten odkaz pre čitateľov Metalmania-Magazínu.

De Will Wild: ok, www.dizenter.cz 😉

dizkapnw

 

Foto: Dizenter

Youtube ukážka:

Linky:
Web: http://www.dizenter.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/dizentercz
Bandzone: http://bandzone.cz/_78840

One thought on “Rozhovor s De Will Wildom z Dizenteru zo dňa 20.12.2014”

Pridaj komentár