Rock pod Kameňom; Helloween (Pumpkins United), Kabát, Pretty Maids, Dragonforce, Tomáš Klus, Peter Nagy; 9.-11. august – Sninské rybníky – Snina

PO MEXIKU, LONDÝNE, TOKIU, NEW YORKU SA HELLOWEEN PREDVEDIE AJ V SNINE NA ROCK POD KAMEŇOM

Už za necelé dva mesiace sa v rekreačnej oblasti Sninských Rybníkov otvoria brány festivalu ROCK POD KAMEŇOM, ktorého program je vo finálnej fáze. Na jednom z najlepších slovenských festivalov, ktorý sa koná od 9. do 11. augusta v Snine, sa tento rok predstavia DRAGONFORCE, PRETTY MAIDS, VICE, KABÁT, HARLEJ, TOMÁŠ KLUS, PETER NAGY a INDIGO, GLADIÁTOR, METROPOLIS, KARPINA a legenda na svetovom tour HELLOWEEN. Ak vás Rock pod Kameňom láka, odporúčame kúpte si vstupenky čo najskôr. Pre veľký záujem sa postupne totiž vypredávajú.

ZDROJ: Pavol Dráb, PR manažér festivalu/FOTO ZDROJ: Rock pod Kameňom

Legenda na svetovom tour láka fanúšikov najviac zo všetkých headlinerov tohtoročného ročníka Rock pod Kameňom.

HELLOWEEN sú jedným z najviac rešpektovaných kapiel pochádzajúcich z Nemecka a považujú sa za nemeckých zakladateľov melodic speed metal-u. Vo svojom žánri ovplyvňujú skladby mnohých hudobníkov po celom svete už desaťročia. Počas svojej obdivuhodnej kariéry hrali na mnohých exotických miestach ako Borneo (Indonézia) alebo Manaus (Brazília). A nevynechali ani mnohé svetové festivaly, kde mali možnosť hrať pre viac ako 500 000 fanúšikov. Pódia na tour zdieľali s Iron Maiden, Black Sabbath, DIO, Slayer či s Ozzym Osbourne.

HELLOWEEN

PUMPKINS UNITED WORLD TOUR bolo naplánované v Latinskej Amerike, Európe, ÁziiUSA. Kapela v projekte neobišla svetové metropoly ako Mexiko, Sao Paulo, Zürich, Londýn, Paríž, Miláno, Praha, Helsinki, Madrid, Barcelona, Tokio, Las Vegas, Los Angeles, Chicago, Montreal, New York a svoju veľkolepú šou predvedú aj nám na festivale v Snine.

Kapela HELLOWEEN vzkriesila historický setlist skladieb a prebiehajúce svetové turné Pumpkins United mnohí korunujú za reunion roku. Slováci tak budú môcť znovu zažiť šou, tento krát pod holým nebom, ktorá minulý rok otriasala interiérom Aegon arény v Bratislave. Na jednom pódiu sa stretnú bývalí členovia kapely, gitarista a spevák Kai Hansen a spevák Michael Kiske spoločne so súčasnou zostavou HELLOWEEN.

„Už keď sme s UNISONIC hrali staré skladby HELLOWEEN, bolo to niečo, ale uskutočniť to v starej zostave, a ešte k tomu s Andim, to bude skutočne jedinečné,“ teší sa Michael Kiske. Kai Hansen ho doplňuje: „Turné Hellish Rock bolo skvelé, tento krát však tie zážitky ešte znásobíme.“ Nenechali skrývať svoje nadšenie pôvodní muzikanti pri prípravách Pumpkins United World Tour.

Aktéri minulej i súčasnej éry sa spoločne stretnú na stagei v Snine. Bude sa jednať o skutočne mimoriadnu šou, kapela bude mať za chrbtami obriu LED stenu s historickými zábermi a zostrihmi z existencie kapely a ich členov.

Rock pod Kameňom bude hostiť špičkových velikánov rocku už po 16-krát. O otvorenie Rock pod Kameňom, ktorý patrí medzi najväčšie a najlepšie festivaly na Slovensku sa postará KABÁT, doplnia ho HELLOWEEN, DRAGONFORCE, PRETTY MAIDS, VICE, KABÁT, HARLEJ, TOMÁŠ KLUS, PETER NAGY a INDIGO, GLADIÁTOR, METROPOLIS, KARPINA a mnoho ďalších.

Vstupenky na Rock pod Kameňom 2018 sú v predaji na predajných miestach v rámci mesta Snina (Cafe Capri), prostredníctvom formulára na webovej stránke http://www.rockpodkamenom.sk alebo v sieti ticketportal. Aktuálna cena lístkov sa bude po 15.6.2018 zvyšovať. Využiť tiež môžete skupinovú zľavu 4 + 1 cez festivalový web (objednáte 5 vstupeniek, platíte za 4).

Viac informácii nájdete na webe festivalu www.rockpodkamenom.sk alebo na facebookových stránkach https://www.facebook.com/rockpodkamenom. Festival Rock pod Kameňom sa koná od 9. do 11. augusta 2018 v unikátnej oblasti Sninské rybníky a v jedinečnej atmosfére, ktorú môžete zažiť len raz do roka.

Zdroj: Pavol Dráb, PR manažér festivalu