Pravidla prispievania

Vitajte na webe Metalmania-Magazin

Web www.metalmania-magazin.eu, ponúka písanie článkov ako sú recenzie hudobných albumov, reporty z koncertov, recenzie rockových filmov, pridávanie rozhovorov z kapelami, alebo len tak diskutovať. Filozofiou webu je, že každý, kto sa zaregistruje, sa môže podeliť s inými so svojimi dojmami z počúvania albumov, návštev koncertov a pod.

Pravidlá pre prispievateľov:

 1. Články sa píšu len na základe vlastných myšlienok, zakázané je kopírovať niekde z internetu (výnimku tvoria len také prípady, keď sa autor dobrovoľne zaregistruje na web www.metalmania-magazin.eu a ponúkne články, ktoré už niekde uverejnil).
 2. Do rubriky interpreti sa píšu recenzie albumov. Pod recenziami albumov rozumieme zhodnotenie vypočutého albumu, ktorý vydala nejaká kapela (nie profily kapiel, nie informácie o pripravovaných albumoch).
 3. Pri recenzovaní debutového albumu kapely, je vhodné  do recenzie krátkou formou načrtnúť základne info o kapele (rok vzniku, odkiaľ pochádza a pod, mená členov…atď). Informácie o kapelách sa preberajú zo stránok www.metal-archives.com, www.wikipedia.org
 4. Pri každej recenzii albumu je nevyhnutné uviesť zostavu, ktorá daný album nahrávala, zoznam skladieb, rok vydania, vydavateľstvo a hodnotenie daného albumu, na základe stupnice, ktorú nájdete medzi stránkami. (Zostavu kapely je možné vynechať jedine v tom prípade, ak sa jedna o raritný album a nie je možne sa k záznamom o danom albume dostať.)
 5. Zostava muzikantov sa uvádza ako lineup a členovia zostavy sa uvádzajú ako položky vyznačené odrážkami za pomoci editoru word, alebo v samotnom editore webu metalmania. (Príklad, článok o albume Beat the Bastards kapely Accept)
 6. Zoznam skladieb sa pri albumoch uvádza ako tracklist a skladby sa uvádzajú ako položky číslovaného zoznamu editoru word, alebo v samotnom editore webu metalmania. (Príklad, článok o albume Beat the Bastards kapely Accept)
 7. Pod raritami neoficiálne nahrávky kapiel, ktoré krátko po nahraní neoficiálnej nahrávky zanikli, poprípade profily kapiel, ktoré sa veľmi zaslúžili o metalovú alebo rockovú scénu, ale nevydali žiaden oficiálny album.
 8. Pod reportami z koncertov rozumieme zhodnotenie nejakého koncertu ktorý ste navštívili, je jedno akej veľkosti (čiže pokojne to môže byť aj z nejakého podniku).
 9. Do článkov je zakázané pridávať kapely, sympatizujúce s nacizmom (kapely typu Nokturnal Mortum).
 10. Články sa ukladajú ako koncepty, zverejnia sa po schválení adminom.
 11. Do sekcie ,,Rockové filmy“ sa zaraďujú filmy, v ktorých je venovaný priestor tematike rockovej muziky, ako filmy mapujúce biografiu kapiel, dokumentárne filmy s rockovou tematikou a pod.
 12.  Do sekcie ,,Knihy s rockovou tematikou“ sa zaraďujú knihy, v ktorých je venovaný priestor tematike rockovej muziky, ako filmy mapujúce biografiu kapiel, dokumentárne filmy s rockovou tematikou a pod.
 13. Akékoľvek kopírovanie článkov uverejnených na tomto webe, či už celých alebo ich častí a ich používanie na vlastné účely je bez súhlasu človeka, ktorý je uvedený ako autor zakázané.
 14. Spravodajské bloky zo sveta metalu/rocku robí výlučne admin.