Helmet; 6. august 2018; Randal Club – Bratislava

NA SLOVENSKO PRÍDE GITARISTA DAVIDA BOWIEHO, NAHRÁVAL AJ S LINKIN PARK

Kultová kapela Helmet zahrá v Bratislave

BRATISLAVA –  Newyorská kapela Helmet označovaná za legendu alternatívneho metalu vystúpi v pondelok 6. augusta v Bratislave. Do klubu Randal ju privedie jej líder Page Hamilton, ktorý hral ako gitarista s Davidom Bowiem a nahrával aj s kapelou Linkin Park. Vstupenky od 23,- EUR sú predaji od stredy 21. februára exkluzívne cez Listocheck.sk

Skupina Helmet vznikla v roku 1989 v New Yorku, na konte má osem radových albumov a dve výberovky. Najväčší úspech dosiahla už debutovým albumom Meantime z roku 1992, ktorý sa aj vďaka hitom Unsung a In the meantime dostala na 68. Miesto rebríčka Billbord. Vďaka inovátorstvu je považovaná za spojítko medzi starou metalovou školou a novou vlnou indie rocku. Za vzor a inšpiráciu ju udávajú legendy ako Faith no more, Tool, Panthera, Mastodon, Godsmack, Nine Inch Nails a mnoho ďalších.

Zakladateľom kapely Helmet je gitarista, spevák, skladateľ a najmä osobnosť Page Hamilton. Hrával ako gitarista s Davidom Bowiem na jeho Hours Tour. V roku 2014 zaznel Hamiltonov hlas v pesničke All for nothing na albume The Hunting Party od Linkin Park.

Vstupenky tu: https://listocheck.sk/detail/helmet

MALIBU, CA – July 12, 2016 – Helmet, rehearsal

Facebook event: https://www.facebook.com/events/159593994604845/

Ďalšie podujatia pod značkou Octopus promotion

NIGHTWISH DECADES TOUR 2018
Dátum: 13. 11. 2018, 19:00 hod.
Miesto konania: Incheba Expo, Bratislava

Vstupenky: https://listocheck.sk/detail/nightwish