Iron Maiden – Seventh Son Of A Seventh Son

Po úspechu kapely Helloween s koncepčným albumom Keeper Of The Seven Keys, mali Maideni v úmysle natočiť niečo podobné. Nakoniec sa tak nestalo, z pôvodnej myšlienky ostal iba titulný song. V žiadnom prípade to však neuberá na atraktivite albumu.

Album obsahuje osem skladieb. Na albume je počuť syntenzátorové plochy, na ktorých sa plazia rify.

Zo songov by som chcel vyzdvihnúť hlavne Infinite Dreams, zaujímavú hlavne striedaním rytmov, výborným Bruceovým spevom a hlavne gitarovou hrou uprostred. Túto skladbu Maideni často hrávali na koncertoch, dneska už ju hrajú len po menej, alebo vôbec, škoda.

Medzi ďalšie top skladby albumu patrí taktiež samozrejme The Clairvoyant, ktorý takisto bol v tom období veľkým koncertným hitom Ironov. Našťastie narozdiel od Infinite Dreams, na terajších koncertoch kapely ho ešte môžete počuť.

Prophecy považujem za naj skladbu s celého albumu. Opäť výborná gitarová hra a Bruceov spevácky doslova mega-výkon. Škoda že trvá iba päť minút aj niečo.

Titulnú skladbu Seven Soon Of  The Seven Soon aj keď je dobre zahraná, ma výbornú melódiu, ale dosť ju kazí text.

Na to že je to titulná skladba mohla mať trochu lepší text a nie sloha refrén, sloha a potom len refrén, ktorý pozostáva iba zo Seven Soon Of The Seven Soon (8 krát) a oooooo. Úroveň skladby Helloween, Keeper Of The Seven Keys to bohužiaľ ani zďaleka nedosahuje.

Záver obstaráva výborná skladba Only The Good Die Young. Príjemná gitarová hra a príjemný melodický refrén. O kvalite tejto skladby svedčí aj to že melódia z refrénu bola vykradnutá našou Tublatankou na albume Volanie Divočiny, v skladbe Čakáme lepší čas.

O kvalite daneho albumu svedčia aj popredné umiestnenia v Británii v predajných rebríčkoch.

U mňa osobne sa jedna o môj najobľúbenejší album Iron Maiden z éry  80. -tych rokov.

Lineup:

 • Bruce Dickinson – lead vocals
 • Dave Murray – guitar, synthesized guitars
 • Adrian Smith – guitar, synthesized guitars, backing vocals
 • Steve Harris – bass guitar, backing vocals, bass synth
 • Nicko McBrain – drums, percussion

Tracklist:

 1. „Moonchild“
 2. „Infinite Dreams“
 3. „Can I Play with Madness“
 4. „The Evil That Men Do“
 5. „Seventh Son of a Seventh Son“
 6. „The Prophecy“
 7. „The Clairvoyant“
 8. „Only the Good Die Young“

Vydavateľstvo: EMI Records

Rok vydania: 1988

Hodnotenie: 5

Páčil sa ti tento článok?
 •  
 •  

3 thoughts on “Iron Maiden – Seventh Son Of A Seventh Son”

 1. Tento album je velice podarené dielko a určite jeden z najlepších albumov z oblasti NWOBHM. Zo zdrojov viem že američanom sa album nepozdával, bol pre nich príliš melodický, ale to bolo preto lebo boli pod vplyvom nastupujúcej vlny thrash metalu. Chlapci zakončili osemdesiate roky velice skvelým albumom.

 2. Skvelý album ..velkú prácu odviedli klávesy…. Tento album bol krok správnym smerom , maiden boly pred vidaním tohto albumu velmy zatracovaný pretože podla kritikov všedky skladby z predchádzajuceho Somewhere in Time im zneli rovnako. Takže mám pred maiden velký rešpekt že sa nepoddali tlaku verejnosti a išli svojou cestou . Klobúk dole !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.