Iron Maiden – Piece Of Mind

V poradí druhý album Iron Maiden z Bruceovým spevom. Pôvodne som mal pocit, že nedosahuje úroveň Number Of The Beast, no ale po dôkladnom vypočutí som sa presvedčil že sa jedná o jeden z najlepších albumov Ironov. Na tomto albume sa udiala menšia zmena zostavy, keď Cliva Burra, ktorý sa v dobrom s kapelou rozišiel, nahradil Nico McBrain.

Album obsahuje 9 skladieb, ktoré do albumu výborné zapadajú. Všetky z nich záujmu skvelými melódiami a sem tam až progresívnymi prvkami. Bruce na tomto albume predvádza svoj životný výkon.

Veľa piesní z toho albumu sa stalo koncertnými klasikami hlavne The Trooper, Revelation, Die With Your Boots On. Z nich by som vyzdvihol hlavne Revelation, lebo chytľavejšia koncertná skladba od Maidenov asi neexistuje. Je to typ skladby, ktorú keď počujete, tak nemôžte na koncerte len stať a nič nerobiť, jednoducho sa to nedá.

Jedinou songou, ktorú by som označil ako slabú je už zmieňovaná The Trooper. Je pravda že sa stala koncertnou klasikou a Maideni ju hrajú dodnes, no mne pripadá ako (sory že použijem český výraz) trápna halekačka.

Nemá zmysel sa dopodrobna zmieňovať o skladbách, keďže ako som spomínal, všetky (z výnimkou The Trooper).

Budem sa síce opakovať, ale jedná sa o ďalší megavýborný album Iron Maiden. Na záver by som uviedol vyjadrenie Steva Harrisa o poslednej skladbe albumu To Tame A Land. Citujem:

,, Toto je najlepšia pieseň, akú som kedy napísal. Bol som naozaj očarený Phantomom, ale teraz si myslím, že toto je skutočný vrchol.“.

Lineup:

 • Bruce Dickinson – vocals
 • Dave Murray – guitar
 • Adrian Smith – guitar, backing vocals
 • Steve Harris – bass guitar, backing vocals
 • Nicko McBrain – drums

Tracklist:

 1. „Where Eagles Dare“
 2. „Revelations“
 3. „Flight of Icarus“
 4. „Die with Your Boots On“
 5. „The Trooper“
 6. „Still Life“
 7. „Quest for Fire“
 8. „Sun and Steel“
 9. „To Tame a Land“

Vydavateľstvo: EMI Records

Rok vydania: 1983

Hodnotenie: 6

Páčil sa ti tento článok?
 •  
 •  

2 thoughts on “Iron Maiden – Piece Of Mind”

 1. oprav si nazov skladby z to name a land na to tame a land
  a este jedna vec mohol by si mi vysvetlit vyraz „halekačka“ ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.