Stryper – Murder By Pride

Po nie príliš úspešnom comeback albume Reborn, prichádzajú Stryper z albumom Murder By Pride. Hudobne sa jedna o vynikajúcu porciu melodického hard and heavy, občas s miernou príchuťou alternatívneho rocku.

Na albume sa nachádza 12 skladieb plus jedna ako bonus. Pri pustení albumu na vás doslova vystrelí skladba Eclipse For The Sun. Jedná sa o rýchlu energickú skladbu, s perfektným melodickým sólom. Skvelý úvod. Ďalšia 4 Leaf Clover, je o niečo melodickejšia, napriek tomu sa na albume nestratí a taktiež obsahuje pekné gitarové sólo. Nasleduje skladba Piece Of Mind, ktorá patrí k vrcholom albumu. Vynikajúca rýchla, melodická skladba, s výbornými rifmy  a vynikajúcou melódiou. Skladba ako stvorená na koncerty. Pomaly sa dostávame k prvej balade albumu s názvom Alive. Nie je to zlé, ale počul som aj lepšie balady. Ďalšia skladba The Plan opäť pridá na tempe. Vcelku slušná skladba, na albume sa nestratí, aj keď oproti prvým trom skladbám o niečo zaostáva, hlavne energickosťou a chytľavosťou. Prichádza na rad titulný song albumu Murder By Pride. Aj keď to nie je zlá skladba, má pekné sólo, dovolím si povedať, že najlepšie s celého albumu, mňa príliš neoslovila. Mercy Over Flame začína valivými rifmi, ktoré sa nesú celou skladbou. Taktiež ako ostatné skladby, obsahuje výborne gitarové sólo, ktoré napriek svojej výbornej kvalite je dosť krátke. Napriek tomu si ju označiť za jednu z vrcholov albumu. I Belive je v poradí druhou baladou albumu. Musím povedať, že táto balada ma viacej zaujala, ako vyššie zmieňovaná Alive. Je viac energická a pôsobí viac chytľavo. Run In You je zaujímavá melodická skladba, ktorá sa na albume nestratí. Je to skladba, ktorá by bola podľa mňa vhodná aj do rádií. Love Is Why je skladba podobná predchádzajúcej, len o niečo chytľavejšia, kladie väčší dôraz na elektrické gitary. Taktiež vďaka svojmu popovému vyzneniu by bola prijateľná aj pre rádia. Ďalšia skladba Everything je o niečo energickejšia oproti dvom predchádzajúcim skladbam a ma o niečo chytľavejší refrén. Album uzatvára výborná energická skladba My Love (I´ll Always Show). Aj keď niektoré albumy uzatvárajú o niečo slabšie skladby, v tomto prípade to neplatí. Je to vynikajúca chytľavá, energická skladba.

Bonusová skladba My Love My Life My Flame je nádherná precítená balada, kde spevák Michael Sweet, spieva iba za doprovodu klávesov. Výborný bonus, s výborným precíteným spevom.

Stryper nahrali album, ktorý sa zapíše veľkými písmenami do ich diskografie. Tento album je prijateľný pre rockerov a myslím si, že by lahodil aj ušiam ľudí, ktorí sú zvyknutí na jemnú popovejšiu muziku. Taktiež by sa v pohode dal zaradiť aj do slovenský rádii, namiesto Rihany a pod. odpadu. Ale to je už iná téma.

Lineup:

 • Richard „Oz Fox“ Martinez – Guitar, Backing Vocals
 • Michael Sweet – Vocals, Guitar
 • Tracy Ferrie – bass

Session musican:

 • Kenny Aronoff – Drums

Tracklist:

 1. Eclipse of the Son
 2. 4 Leaf Clover
 3. Peace of Mind
 4. Alive
 5. The Plan
 6. Murder by Pride
 7. I Believe
 8. Run in You
 9. Love Is Why
 10. Mercy Over Blame
 11. Everything
 12. My Love

Hodnotenie: 5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.