Tublatanka- Skúsime to cez vesmír

tublatanka-skusDruhý štúdiový album Tublatanky sa podobne ako debut nahrával v Divadle Hudby v roku 1986. Nahrávanie ale bolo prerušené povolávacím rozkazom na vojnu Maťa Ďurindu a album tak oneskorene vychádza v roku 1987.

Album  začína skladbou Vo veľkej škole dní kde si sólové party spevu rozdeľujú Horváth a Ďurinda. Skladba Neváham… je vlastne prvotinou Pala Horvátha ktorú spieva sólovo. Album ponúka zmes tvrdších skladieb ktoré sa prelínajú  z melodickejšími. Skladba Skúsime to cez vesmír patrí medzi najtvrdšie skladby a od gitarového úvodu sa rýchlo prehupne do polohy speed metalu. Na albume nájdeme songy ako vynikajúci kúsok Mám byť iný, Šlabikár II, Veľké nádeje, Už som váš, Dotyk rúžom na pohár a nesmrteľnú baladu Dnes ktorá patrí medzi najväčšie a najoslavnejšie hity skupiny. Album na záver ponúka skladbu Judáš, alebo jej druhý názov kvôli cenzúre Tuláčik s dobrou povesťou ktorá patrí tak isto medzi ostrejšie kúsky.

Tento dnes už legendárny album potvrdil status Tublatanky ako domácej rockovej hviezdy a tak isto ich katapultoval ešte medzi vyššiu priečku československej populárnej hudby.

 Lineup:

 • Martin Ďurinda- hlavný spev, doprovodný spev, sólová gitara, piano
 • Pavol Horváth- spev, doprovodný spev, basová gitara
 • Juraj Černý- bicie nástroje, perkusie

Tracklist:

 1. Vo veľkej škole dní
 2. Šlabikár II.
 3. Neváham…
 4. Dotyk rúžom na pohár
 5. Skúsime to cez vesmír
 6. Dnes
 7. Mám byť iný
 8. Veľké nádeje
 9. Už som váš
 10. Tuláčik s dobrou povesťou

 

Hodnotenie: 5

Páčil sa ti tento článok?
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.