Rage – Strings To A Web

Nemeckí heavy metalisti  Rage na začiatku roka 2010 vydali ďalší, v poradí už devätnásty štúdiový album s názvom Strings To A Web. Albumy vydávajú ako na bežiacom páse, no album String to a web  je vrchol ich zohratosti a skúsenosti za 25 rokov spoločnej práce.  Už titulná skladba The Edge of Darkness Vás zaplaví nespočetným množstvom výborne znejúcich heavy metalovych riffov, chytľavým refrénom ( ktoré disponujú na celom albume  The Beggar’s Last Dime,  Saviour Of The Dead ) a zároveň gitarových sól, ktoré znejú výborne z dvoch hľadísk. Prvý pohľad na vec je, že prevedenie sól je maximálne profesionálne, kde nenájdete chybičku, no zároveň druhé hľadisko spočíva v tom, že z každého sóla na albume počuť  naozaj premyslenú myšlienku navodenia správnej atmosféry ku každej skladbe.

To, že Rage sa nikdy nebránil dlhým kompozíciám (napr. : Suite Lingua Mortis)  je známe snáď každému fanúšikovi týchto Nemcov. Narážam na  kompozíciu Empty Hollow, ktorú považujem za nielenže vrchol albumu, no aj za vrchol tvorby Rage doteraz. Táto takmer 20 minútová epická kompozícia je rozdelená na 5 koncepčných častí, ktoré na seba nadväzujú v pomalých i rýchlejších pasážach a tak tvoria celok. V skladbe sú neprepočuteľné orchestrálne organy, pri ktorých Empty Hollow znie naozaj veľkolepo.

Metalovo znejúci koncept albumu obchádza akustická  Through Ages v baladickom tempe.  Skladba môže znieť po prvých počutiach trocha nudne no neskôr, ak sa započúvate, zistíte, ako   krásne je sfarbený hlas Peavyho Wagnera i v takýchto polohách.

Tento album je dôkazom že netreba mnoho na veľa.  Traja hudobníci :

  • Peter „Peavy“ Wagner – vocals, bass
  • Victor Smolski – guitar
  • Mike Terrana – drums

dokázali na tomto albume pripraviť poriadnu riffovú smršť  a melodické refrény, ktoré vyrazia dych. Celkovo album hodnotím veľmi kladne a želám kapele Rage ešte ďalších 25 rokov takejto skvelej muziky.

Páčil sa ti tento článok?
  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.