Cavalera Conspiracy – Blunt Force Trauma

Fanúšikovia starej Sepultury mali prednedávnom sviatok !! Nový album Cavalera Conspiracy ich znova vtiahol do tej vľmi príjemnej thrash metalovej atmosféry akú robili títo bratia kedysi. Ako je známe, Max s Igorom už dávno nepôsobia v tejto kapele, ktorú kedysi založili. Debut ich kapely Cavalera Conspiracy s názvom Inflikted z roku 2008 bol veľmi úspešný. Taktiež koncerty, ktoré nasledovali boli pre fanúšikov veľmi atraktívne. Tí boli radi, že môžu znovu vidieť najznámejšie súrodenecké metalové duo na jednom pódiu.

V týchto dňoch vychádza ich druhý album s názvom Blunt Force Trauma. Oproti debutu nastal progres porovnateľný s obdobím v Sepulture. Zatiaľ čo prvému albumu CC dominovali rýchle, tvrdé a úderné skladby, na novinke je viac pomalších hardcore songov so silnými refrénmi. Taktiež sa tu našlo viac miesta aj pre gitarové melódie v podaní talentovaného Marca Rizza.

Ale poďme pekne po poriadku. Úvodnú Warlord odštartujú mohutné bicie a riffy, ktoré nám pripomenú najlepšie časy Sepultury. Skladba rytmicky graduje a obsahuje aj dobré sólo. Podobne je riešená aj Burn Waco, ale tá je však o čosi z tvrdšieho zrna. Torture je krátka, rýchla s gitarovými úletmi Marca Rizza. Tretia Lynch Mob je rýdza hardcorová vec. Maxovi so spevom sekunduje hosť z Agnostic Front, Roger Miret. Nasledujúca Killing Inside je singlom a jej video môžete vidieť pod touto recenziou. Piata skladba nesie názov Thrasher a myslím, že tento názov ju úplne vystihuje. Podobná jej je aj skladba Targer. Šiesta I Speak Hate je melodickejšia so zasekávaným refrénom. Genghis Khan je pestrejšou kompozíciou a silno mi pripomína obdobie Sepultury od albumu Chaos A.D.  Podobne je na tom aj desiata Rasputin, tá je však rýchlejšia, ale taktiež disponuje pestrou štruktúrou a nápadmi. Posledná a vlastne titulná Blunt Force Trauma začína pomerne z ostra, ale postupne spomalí a ponúkne zaujímavé gitarové harmónie, pripomínajúce súhru gitaristov v konkurenčnej kapele Machine Head. Vo verziách s bonusovými skladbami sa nachádzajú tri kúsky, ktoré však rozhodne stoja za to. Sepulturovská Psychosmatic či hymnická Jihad Joe určite potešia. Podarený je aj cover Electric Funeral od Black Sabbath. Bratia Cavalerovci opať raz zdvyhli laďku nehorázne vysoko tímto kvalitným počinom.

Zostava:

 • Max Cavalera – spev, gitara
 • Marc Rizzo – sólová gitara
 • Johny Chow – basa
 • Igor Cavalera – bicie

Tracklist:

 1. Warlord (3:05)
 2. Torture (1:51)
 3. Lynch Mob (2:31)
 4. Killing Inside (3:28)
 5. Thrasher (2:49)
 6. I Speak Hate (3:10)
 7. Target (2:36)
 8. Genghis Khan (4:23)
 9. Burn Waco (2:52)
 10. Rasputin (3:22)
 11. Blunt Force Trauma (3:58)
 12. Bonus Tracks:
 13. Psychosomatic (3:07)
 14. Jihad Joe (3:29)
 15. Electric Funeral /Black Sabbath Cover/ (5:39)

Hodnotenie: 5/6

Páčil sa ti tento článok?
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.