HammerFall – Infected

HammerFall Infected coverEšte pred oficiálnym vydaním novinky Švédov HammerFall s názvom Infected, sa v mesačníku Spark objavila veľmi pochvalná reakcia, ktorá sľubovala veľmi podarený album. Sám som bol na to zvedavý. No tak, aká je vlastne nová platňa?

Album otvára menšie intro, akýsi signál priemyselnej katastrofy, akoby vystrihnutý z filmu Resident Evil, ktoré sa neskôr rozbehne skladbou Patient Zero. No musím povedať, že začiatok albumu sa im moc nepodaril, keďže táto skladba predstavuje dosť veľkú nudu, ktorú moc nezachráni ani zrýchlenie počas gitarového sóla. Pri Bang Your Head si taktiež veľa zábavy neužijete. Chýba jej hlavne údernosť.

O niečo lepšie je na tom songa One More Time, ktorá sa objavila aj na single. Napriek tomu, že som počul na ňu kritické ohlasy, ide o celkom chytľavú vec, s príjemnými melodickými momentmi. The Outlaw je taktiež na podobnej úrovni ako predchádzajúca. Vnímam ju ako snahu o nadviazanie na také pecky, ako boli Heeding The Call alebo Living the Victory. Ďalších sedem skladieb sa nesie v podobnom duchu.

Z priemeru nevybočuje ani balada Send Me A Sign a pri Let´s Get It On mám dokonca pocit, že ide o miernu kopriačku svojich krajanov Dream Evil.

Záver obstaráva skladba Redemption, ktorú by som si dovolil označiť, vďaka jej chytľavosti a výbornému sólu, za najpodarenejšiu skladbu albumu. Jedina vec, ktorá by obstala v konkurencii zo staršími albumami.

Po veľkých očakávaniach, istá dávka sklamania. Zbory nie sú také mohutné, ako by sa očakávalo, a aj výrazne ubudli. Piesne ako Heeding The Call, Dragons Lies Bleeding by ste na albume ťažko hľadali. Podľa môjho názoru, kvalita skladieb HammerFall ide od odchodu gitaristu Stefana Elmgrena smerom dole. Dúfam, že ďalším albumom si napravia u svojich fanúšikov povesť, pretože smer udaný týmto albumom povedie kapelu do záhuby. Skalní fans budú na koncertoch očakávať skôr staršie skladby, a to pre kapelu neveští nič dobré.

Lineup:

 • Joacim Cans – spev, doprovodné vokály
 • Oscar Dronjak – gitary, doprovodné vokály
 • Pontus Norgren – gitary, doprovodné vokály
 • Fredrik Larsson – basa, doprovodné vokály
 • Anders Johansson – bicie

Tracklist:

 1. Patient Zero
 2. B.Y.H. [Bang Your Head]
 3. One More Time
 4. The Outlaw
 5. Send Me a Sign (Pokolgép Cover)
 6. Dia De Los Muertos
 7. I Refuse
 8. 666 – The Enemy Within
 9. Immortalized
 10. Let’s Get It On
 11. Redemption

Rok vydania: 2011

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.hammerfall.net/
https://www.facebook.com/hammerfall
https://www.youtube.com/user/HammerFall4REAL?blend=1&ob=video-mustangbase

Hodnotenie: 3/6

2 thoughts on “HammerFall – Infected”

 1. Na Infected som mal zo začiatku podobný názor. Hammerfall týmto albumom dosť zariskoval, kedže väčšina fanušikovskej základne, ktorú má je zvyknutá na eposy typu Steel meets steel, Heros return, Unforgiving Blade a takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Možno, že ich proste nebavilo hrať skladby na jedno kopyto a chceli skúsiť niečo iné. Osobne si myslim, že Zombie tematika nie je prave najšťastnejši nápad ale album je odlišný od všetkého čo nahrali pred tým a minimalne tým je zaujimavý.

 2. Na margo skladieb by som povedal, že One more time je asi najmelodickejšia pesnička albumu, Bang your head ma zaujimavý text aj ked ako giatrista v jej riffe pocujem istú podobnosť s Heeding the call, Outlaw zložil Pontus a myslim, že je to rovnako dobre ako ich staré veci, Send me a sign je cover od maďarskej kapely Pokolgep takže nie je z autorskej dielne Dronjak-Cans a Lets get it on mi pripomína stary maiden s tými válavými gitarami len refrén je odflaknutý podla mňa. Ďalej si nespomenul Dia de los muertos, ktorá je tiež podľa mňa dobrá kedže jej počiatok siaha až ku Glory to the brave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.