Heaven’s Gate – In Control

In-Control_151x150-150x150Okrem tradičných nemeckých kapiel ako Helloween, Gamma Ray, ktoré sú známe poslucháčom až do dnešných dní, dala nemecká metalová scéna svetu aj veľa iných, ktorí napriek svojej kvalite sú v dnešných dňoch pomerne neznámi.

Medzi nich patrí napr. kapela, ktorá vznikla v roku 1982 pod názvom  Steeltower a o dva roky vydali svoj debut. Tri roky po vydaní debutu a po menších personálnych zmenách menia názov na Heaven’s Gate.

O dva roky v zostave Thomas Rettke – spev, gitarové duo Sasha Paeth, Bonny Bilski (ak myslíte, že jeden z nich je svetoznámi metalový producent, myslíte správne 🙂 ),

Na tomto albume sa chlapcom podarilo spojiť nemecký tradičný power metal, s typickým štadiónovým rockom a samozrejme s nespútanou mladíckou energiou, čoho dôkazom sú skladby ako Turn It Down, ktorú by som si vedel predstaviť ako výborný začiatok koncertu  🙂 alebo Surender.  Path On Glory je kapitola sama o sebe. Táto skladba najlepšie reprezentuje power metalovú  zložku kapely. Ide o príbeh bojovníka menom Iron Sword a garantujem vám, že to zborové Path of Glory the Path Glory the Path  vám bude znieť v ušiach ešte minimálne dve hodiny po skončení CD 🙂 Ďalšou skvelou skladbou, ktorá verím, že nechýbala na koncertoch Nebeskej brány je aj skladba Tyrants, ktorá je peknou ukážkou majstrovstva dua Paeth – Bilski a nepochybne aj speváka Thomasa.

Príjemným prekvapením bola pre mňa cover verzia skladby This Flight To Night, ktorú pôvodne naspievala speváčka Joni Mitchell, ale medzi ľuďmi sa stala známejšou v podaní kapely Nazareth. Tento cover je dôkazom, že výborná rocková skladba, môže mať viacero tváry.

Heaven’s Gate nám na tomto albume ukázali, čo v nich je. Ťažko je mi hútať nad tým, prečo si kapela nevydobyla miesto na scéne, ktoré by si zaslúžila, ale jedno viem iste, že tento album by nemal chýbať v zbierke žiadneho milovníka dobrého heavy/power metalu.

Lineup:

 • Thomas Rettke – Spev
 • Sascha Paeth – Gitary
 • Bonny Bilski – Gitary
 • Manni Jordan – Basa
 • Thorsten Müller – Bicie

 

Tracklist:

 1. The Gate
 2. In Control
 3. Turn It Down
 4. Surrender
 5. Hot Fever
 6. Tyrants
 7. Path Of Glory
 8. Shadows
 9. This Flight Tonight (Joni Mitchell cover)
 10. Cry It Out (bonus)

 

Hodnotenie: 5

Páčil sa ti tento článok?
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.