Rozhovor s Jarom Gažom z Arzénu, zo dňa 29.9.2011

Zdravím Jaro, ako sa darí?

Jaro: Ahoj, prajem ti pekný deň.

Čo môžeš povedať k albumu, ktorý teraz s Arzénom nahrávate?

Jaro: Práve sme v období, kedy pripravujeme nové CD, s názvom Odpovede, ktoré sme nahrávali v ostravskom štúdiu Citrón. Je to špeciálne CD a to preto, lebo je to projekt, v ktorom Paľo Cabadaj /gitarista, skladateľ, kapelník/ dovŕšil ďalšiu métu v hudobnom živote samozrejme s pomocou Arzénu a zhudobnil básne slovenských básnických velikánov. Geraldíny, Smrek, Frátrik a mnoho iných básnikov, sú tí ktorí zaznejú z nášho CD. Je to oproti našim klasickým ľudovým textom obrat o 180 stupňov, ale pre našich skalných fanúšikov nič nové, pretože básne sa nesú celou hudobnou tvorbou Arzénu, akurát  teraz je to všetko pod jednou strechou. Hudobne je trochu mäkšie, ale Arzén je Arzén aj keď v trochu inej polohe. Produkciu mal na starosti Paľo Cabadaj a momentálne sa riešia grafické úpravy. CD plánujeme vydať k vianočnému trhu.

Kedy uzrie svetlo sveta nejaký ten singel alebo klip?

Jaro: Či uzrie svetlo sveta klip, to je otázne, ale krst by mal byť v Blave aj v Žiline.

Budú na albume aj nejakí špeciálni hostia?

Jaro: Na CD sme mali aj hostí na klávesy hral Ľuboš Tomaščík a na saxik M. Pastrík.

Aká bola tohtoročná letná sezóna pre Arzén?

Jaro: Letná sezóna dopadla veľmi dobre, hrali sme veľké aj menšie festivalové podujatia Topfest, Budzogáň, Lodenica ………v podstate všetky víkendy cez prázdniny sme hrali a ešte sme neskončili, pretože asi úplný záver letnej sezóny máme 1.10. v Gbeľanoch a Veľkom Rovnom.

Kde všade ste vystupovali a na ktoré vystúpenia vám ostali najlepšie spomienky?

Jaro: Najkrajšie spomienky sú samozrejme na tie mega festy, ale veľmi nás potešili aj naši skalný z Bánoviec nad Bebravou, kde sme mali samostatný koncert a boli veľmi milí a vďační. Niekedy poteší aj menej ľudí, hlavne že je super atmosféra.

Jaro, ty si známy že okrem Arzénu máš aj iné projekty. Čomu sa aktuálne venuješ a v akom je to stave?

Jaro: Moje aktivity mimo Arzénu sa tiež točia okolo hudby a to väčšinu času v projekte, ktorý má názov Škola života, kde so svojim kolegom Radom Pažejom /AYA/ účinkujeme vo výchovných programoch pre základné a stredné školy, a je to tak isto veľmi zaujímavá práca. Stále účinkujem v predstavení Na skle maľované ako Jánošík v Žilinskom mestskom divadle, kde sme prekročili už 200-stú reprízu, a momentálne som dostal opäť ponuku na Novú Scénu v Bratislave, do jedného muzikálového projektu, ktorý sa má konať v období vianoc.

Čo ťa v poslednom čase zaujalo na slovenskej rockovej scéne?

Jaro: Na slovenskej rockovej scéne ma zaujalo to, že sa stále nič nehrá v rádiách a je to paradox, pretože neviem potom odkiaľ sa berú fanúšikovia na festivaloch. 

Kedy sa opäť objavíte u nás v Snine?

Jaro: V Snine sa objavím, keď dostaneme pozvanie alebo keď prídem hrať pre nejakú z miestnych škôl, čo je dosť reálne.

Aké boli tvoje muzikálové začiatky?

Jaro: Moje muzikálové začiatky boli skvelé, pretože môj prvý muzikál bol Hamlet od Janka Ledeckého, kde som mal česť účinkovať s najväčšími československými umelcami na jednom pódiu či už ako Laertes alebo ako Hamlet. Petr Kolář, Pepa Vojtek, Sabina Laurinová, Peter Lipa, Zdena Studenková, Berco Balog, Jozef Laufer, Ivo Gogál……… a mnoho iných zvučných mien. Bola to super škola.

Máš nejaké nesplnené sny či už s kapelou Arzén alebo nejaké iné?

Jaro: Nesplnené sny sú vždy, ale väčšina sa točí okolo mojej rodiny, zdravia a potom to bude v pohode aj v práci a v hudbe, čo môžem povedať, že som mal v živote šťastie, že hudba je aj mojou prácou.

Teraz ťa poprosím aby si sa zahral na proroka 🙂 Ako bude podľa teba vypadať kapela Arzén o 20 rokov?

Jaro: Arzén o 20 rockov???? To si ma pobavil. To už budeme fakt starí chlapi a len dúfam, že ešte dokážeme udržať moč, a ak niekto z nás ešte udrží gitaru tak si budeme gratulovať. 🙂

Ok, tak ďakujem za to, že si si na mňa našiel čas a poprosím nejaký ten odkaz pre čitateľov môjho webu.

Jaro: Pozdravujem všetkých našich priaznivcov a prajem všetko naj pri počúvaní nefalšovanej rockovej muziky.
Jaro Gažo

 Odkazy:

Of. web: http://www.arzen.sk/sk/index.php

Páčil sa ti tento článok?
  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.