Bratislavský nárez

Kniha Bratislavský nárez je výsledkom projektu s rovnakým názvom, ktorého cieľom bolo zmapovať bratislavskú amatérsku rockovú scénu 80  rokov a okrem knihy sa uskutočnil aj koncert v bratislavskom klube Randal vzniklo aj kompilačné CD.

Prináša krátku históriu 33 rockových kapiel, ktoré pôsobili na bratislavskej scéne v 80 rokoch
(medzi inými aj kapely ako Metalinda, Isabelle), spomienky vtedajších hudobníkov a v závere fotografie zo spomínaného koncertu.

Napriek tomu, že som očakával o niečo podrobnejšie informácie o daných kapelách  (o niektorých z nich je možne nájsť informácie na nete) a viac výpovedí dobových aktérov a kapitola o zháňaní hudobných nástrojov a aparatúr v prostredí komunizmu bola pre mňa nezaujímavá si myslím, že ide o pomerne hodnotnú publikáciu.

Musím povedať, že občas pri čítaní tejto knihy som cítil smútok, keď som zistil, že koľko kvalitných kapiel sme tu mali a mnohé z nich nikdy nevydali album, alebo nevydali album doslova pre hlúpe dôvody – napr. kapela Cerberus – ktorí mali zmluvu s Opusom a čakali čakali a nakoniec skončili a neskôr zistili, že Opus spravil obal k ich albumu ale k vydaniu albumu nikdy nedošlo. Taktiež kedysi populárna heavy metalová kapela v bratislavských kruhoch Regata, ktorá aj začala nahrávať CD v Opuse, ale tiež k vydaniu nikdy nedošlo a to len zrejme kvôli tomu, že keď sa Opus privatizoval tak vznikol menší zmätok pri ktorom  sa stratili pásky s ich nahrávkami. Čo už, ako sa hovorí: ,,sme na Slovensku, kde je možné všetko“ 🙁

Autor: Kolektív
Vydavateľstvo: Neuvedené
Rok vydania: 2009
Hodnotenie: 4,5/6

narez

 

 

 

 

 

Tento článok nájdete aj na webe: kniha.diera.sk

Páčil sa ti tento článok?
  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.