BIJOUTERRIER – LADIES AND GENTLEMEN

Ja osobne mám hrozne rada slovenskú punkovú scénu. Máme tu veľké legendy ako napríklad Extip, Slobodnú Európu, Zóna A, masovo populárne Horkýže slíže, Karpina, či nové Vandali, Neumyté kokoty a Bijouterrier. Každý milovník punku si nájde u nás tú svoju odnož.
Pri pohľade na debut kapely Bijouterrier je Vám je jasné, že ide o akýsi projekt Kuka z Horkýže slíže. Napísal tu všetky texty, produkoval CD a spolupracoval na väčšine hudby. Na koncertnom turné hrá basu. Ináč kapelu tvoria známe aj neznáme xichty. Najzaujímavejšia je jednoznačne fantastická, sexi speváčka Zita Rigondeaux a strýco Vojtech Ujlaky, ktorý v kapele kričí, spieva, hrá na hrebeň a smrká do vreckovky. Najznámejší člen je zrejme Valentín Rozsa, čo nie je nikto iný ako Sanchez, producent zo štúdia Exponent, polovica projektu Kuko Sanchez a gitarista od slovenskej Avril Lavigne, Anawi.
Album sa pohybuje niekde tam ako to robili HS na prvých dvoch albumoch a prelomovom Festival Chborobná. Čiže rýchly punk, ktorý pojme všetky ostatné žánre od soft rocku až po death metal. Ide skutočne o neuveriteľne zábavnú dosku, ktorá Horkýže posledných rokov preskočila o niekoľko tried. A to hlavne vďaka Zite a Vojtechovi. Pecky ako Prečo plačeš Vilém ( s hosťujúcim Vilémom Čokom ), Vláda, Sušienky Lena, Mám na vajcách kléšťa to sú veci ktoré sa môžu zapísať do zlatej studnice slovenských sprostonárodných a plus možno ďalšie dve, alebo tri pesničky. Zvyšok je však len vata aby sa zaplnila kapacita CD. Ja strašne dúfam, že sa tejto chybe pán tieňový principál Kuko spolu s kapelou nabudúce vyvarujú. Pretože toto má obrovský potenciál a nie len komerčný.

Lineup: 

 •  Zita Rigondeaux – spev
 • Gejza Pandou – gitara
 • Imrich Ujlaky – bicie
 • Vojtech Ujlaky – spev
 • Vojtech Rozsa – gitara
Tracklist:
 1. Intro
 2. Prečo plačeš Vilém
 3. Ladies and Gentlemen
 4. Neser!
 5. Sušienky Lena
 6. Vláda
 7. Mám na vajcách kléšťa
 8. Emák
 9. Kamilasona
 10. Berú, berú?
 11. Starci na chmelu
 12. Sea maid
 13. Funky
Hodnotenie: 3,5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.