A Hero for the World – A Hero for the World

A HeroMedzi nový materiál,  ktorý sa ku mne nedávno dostal patrí aj debutový album kapely A Hero for the World s rovnomenným názvom (vydaný bude 29.3.2013). O tejto bande je z jej webu pomerne problém zistiť nejaké väčšie informácie, ale podľa mailu od Marie Sanchez, z vydavateľstva Jacob K Music môžem povedať, že ide o medzinárodný spolok. Hlavné persóny, ktoré za ním stoja – Jacob Kaasgaard (spev, klávesy, komponovanie) a David Sivelind (gitary a basa) pochádzajú zo Švédska, ale v súčasnosti žijú na Filipínach. Z Filipín je aj Louiebeth Aratan, hosťujúca speváčka, ktorá sprevádza Jacoba v niektorých skladbách. Bicie obsluhuje Andy Gentile z Los Angels. O obal sa postaral Jobert Mello z Brazílie, ktorý je podpísaný za obalmi na albumoch kapiel ako Sabaton, Primal fear a podobne…

Daný spolok nám ukáže svoje kvality v melodických power metalových skladbách. Netreba pochybovať, že majú melodické cítenie a snahu potešiť srdcia melodických poslucháčov. O tom sa presvedčíte hneď v úvodnej We Are Forever, kde vás isto osloví gitarové umenie Davida Sivelinda a taktiež Andy predvedie zaujímavú hru, kde pekne strieda rýchle a stredné tempo, čo vás núti udržať pozornosť. O ich romantickom cítení sa presvedčíte zas v trojke Free Forever, do ktorej vás uvedie najprv príjemný klávesový motív a skladba sa nesie v pomalšom tempe, a Jacoba tu hlasom dopĺňa vyššie spomínaná Louibeth Artan.

Bohužiaľ, čo mne na tom CD chýba je nejaká väčšia nápaditosť skladieb (niečo, čo mi fakt utkvie v pamäti dlhší čas po vypnutí albumu). Taktiež ani Jacobov spev mi neznie veľmi originálne (sem tam až priveľká inšpirácia Jornom Landem).

Kapela sa pokúsi aj o vytvorenie monumentálneho songu, záverečného One Hope of Light, ktorý trvá viac než 10 minút. Bohužiaľ je to len remeselne kvalitná odvedená práca a nejakú väčšiu nápaditosť tam necítim.

Často počúvam tvrdenie, že súčasný power metal je vyčerpaný a nemá, čo ponúknuť. Myslím, že to nie je celkom pravda a kapely ako Freedom Call, Helloween stále dokážu prísť so zaujímavými nápadmi. No, ale u tejto kapely to nie je celkom tak. Napriek tomu si myslím, že ak by zmenili speváka a pri väčšej snahe gitaristu by tento spolok mal určitý potenciál.

Lineup:

 • Jacob Kaasgaard – Spev, Klávesy
 • David Sivelind – Gitary, Basa
 • Andy Gentile – Bicie

Hosť:

 • Louiebeth Aratan – ženský spev

Tracklist:

 1. We Are Forever
 2. Eternal Shadows
 3. Free Forever
 4. Let It Go
 5. Heaven’s Eyes
 6. 6. Alive
 7. End of Time
 8. Over Land and Sea
 9. A Quest for the Brave
 10. One Hope of Light

Vydavateľstvo: Jacob K Music

Rok vydania: 2013

Youtube ukážka:

Hodnotenie: 3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *