5 od Troch (PROTHEUS, SARGARIEL, MARC B.K.)

Keď som bola v USA toto leto, inšpiroval ma jeden časopis k vymysleniu novej rubriky. A tak je tu! Volá sa 5 od troch. Raz za čas Vám prinesieme komentáre známych či slávnych hudobníkov ku piatim ich momentálne najpočúvanejším albumom. Myslím, že sa tak dozviete viac o vplyvoch vašich obľúbencov a možno si tak zamilujete aj pre Vás novú muziku 🙂

PROTHEUS ( spevák najväčšej českej metalovej sily dneška DYMYTRY, ktorá ešte poriadne zamieša karty aj najväčším legendám )

Ozzy Osbourne – Scream

Tohle je pro mě naprostá pecka. Není to sice novinka, ale je to prostě skvělá deska. Super zvuk, kytary jak motorovky..Nechápu jak „děda“ Ozzy dokáže ve svých letech vytvořit takhle moderní pecky, prostě klobouk dolu.

Austrian Death Machine – Double Brutal

Mám rád As I Lay Dying, mám rád filmy se Švarcíkem a mám rád srandu, tahle parta má v sobě všechny tyhle věci..Neskutečná prdel, neskutečnej zvuk.

Korn – Path of Totality

Na Korn jsem vyrostl, Davis mě v podstatě přivedl ke zpívání, protože když jsem poprvý viděl živák KoRn a Davise u mikrofonu, řek jsem si „tohle chci dělat“. Tahle parta je moje srdcovka a jsem rád, že maj pořád nový nápady a novej moderní design..jejich poslední deska si teda ještě cestu do mýho srdce nenašla, ale věřím že na to taky přijdu.

Peter Gabriel – Scratch My Back

K týhle desce se pořád rád vracim..neskutečnej zážitek i naživo paráda.

Foo Fighters – Wasting Light

Od týhle party mě baví snad všechno…maj sice jeden mustr pořád dokola, ale ten teda funfuje bezvadně, na mě teda určitě…

SARGARIEL ( spevák a gitarista black metalových ALASSË a kultových NEMRAEL, ktorú osobne považujem za najlepšiu slovenskú black metalovú kapelu všetkých čias 🙂 )

Cradle Of Filth – Cruelty And The Beast 

U mňa rozhodne number one! Možno to niekomu príde zvláštne otáčať svoju pozornosť späť do minulosti, ale tento album mám nesmierne rád, a i po rokoch sa k nemu opakovane vraciam so sklonenou hlavou! Neuveriteľne nadherné nápady…, skvostné vokály a melódie, ktoré v človeku zostávajú a cirkulujú ešte dlho po doznení posledných tónov… Originálne a fantastické pojatie! Od počúvania tohoto opusu, ma nedokáže odradiť ani tak-trochu zvláštny a dosť často kritizovaný zvuk. Samozrejme netvrdím, že by nemohol byť aj lepší…, ale na druhú stranu mu dodáva určité nezameniteľné čaro! Apropó, Dany sa v jednom interview k tomuto počinu vyjadril, že je to podľa neho asi najlepší album kapely. Tak čo viac k tomu dodať?… – Ďakujem za neho! Jednoducho “geniálne!“

Master’s Hammer – Vracejte Konve Na Místo 

Ďalší, tentokrát tuzemský skvost zmŕtvychvstanej legendy! Iba obmedzenec nedokáže prijať fakt, že týmto dielom M. H. prekonali doposiaľ nedosiahnuteľný Ritual. Perfektný agresívny sound (klobúk dole pred Blackoshovým masteringom) a našlapaná hudba s ľadovo spaľujúcimi melódiami, mi o tomto veľdiele nedáva priestor k žiadnym pochybnostiam! Dokonalé, sychravo-harmonické album!

Amon Amarth – Deceiver Of The Gods 

Táto Švédska banda mi svojim novým seversko-mytologickým albumom poriadne rozprúdila krv! Po ich poslednej doske som sa sám seba pýtal, koľko toho už asi odčerpali zo zdroja svojej kreativity. Odpoveďou mi je tento vinyl. Amon Amarth majú stále čo ponúkať! “Dokonalé!“ Grandiózny počin!!!

Sirenia – At Sixes And Sevens

Podľa môjho názoru ich najlepšie album. Súčasná novinka Perils Of The Deep Blue (2013) lahodí môjmu uchu tiež, ale skôr preferujem tento debut. Na môj vkus je svižnější, presne, ako to mam rád!

Samael – Worship Him

Švajčiarsky black metalový kult! V 90’tych rokoch sme nimi boli ovplyvnení natoľko, že sa to odrážalo na našich prvých demonahrávkach (ešte pod erbom Nemrael), akoby sme boli ich Slovenskou kópiou. Hmm…, vlastne nemôžem povedať, že by na nás už v súčasnosti ich tvorba nepôsobila vôbec, ale nieje to tak intenzívne, ako predtým. Tento debut som si priam zamiloval rovnako, ako ich nasledujúci album Blood Ritual z roku 1992. Jednoduchosť a krása v temnom opojení…

marc_b.k.

MARC B.K. ( bubeník glam metalovej špičky JANESESSION, ktorú si vyberajú najväčšie hviezdy ako svoj support a kapiel DAGGEROSE, TITS OF YOUR GIRLFRIEND, SEX PRE PANENSTVO a ex – EXTIP, ex – MAKARČUDRA, ex – PECI UHERČÍK, ex – MEÁN GEIMHRIDH )

Misfits – Devil´s Rain

Som roky ortodoxný fanúšik Misfits, ale to čo mi predviedli na tejto doske ma odrovnalo. Stala sa mojou naj doskou od Misfits a jednou z naj nahrávok čo som kedy počul a pri tom tak rozdelila fanúškov Misfits na polovicu. Dokonale zjednocuje všetko čo mám na rock ´n´ rolle rád. Punk, hard rock, heavy metal, hard rock, psychobilly, klasický rock ´n´ roll a to všetko so super rockovým zvukom. Toto keby si vypočuli ľudia čo majú zaradený Misfits len v tej horror punkovej škatuľke a vôbec každý, tak by si to určite zamilovali. A Jerry je dokonalý Hellvis. Nepotrebujem Gravesa a ani Danziga.

Rob Zombie – Live

Zombie je môj obľúbenec asi od roku 1992 a jeho muzika je poriadne heavy, zábavná, sexy, revolučná a popri tom je to diskotéka ako hrom. Zombie je budúcnosť glam metalu a shock rocku. Tento živák neskúmam ako moc je živý, ale tá atmosféra, zvuk a výber skladieb to je sen.

David Bowie – Diamond Dogs

Bowie je mimozemšťan a jeden z mojich krstných otcov 😀 Každým albumom predbehne dobu o svetelné roky. Toto spojenie glam rocku a art rocku je fantastické cvičenie pozornosti. Navyše je to koncept podľa mojej obľúbenej knihy 1984 od George Orwella. Pesnička 1984 absorbovala dopredu všetko z disco hudby, čo nastúpila tak dva roky potom a obohatila to až pomaly o gotické refrény.

Angel Witch – Angel Witch

Nová vlna britského heavy metalu priniesla neskutočné mená. Def Leppard, Saxon, Maiden, Raven, Girlschool, ale aj tie menej známe. A Angel Witch žiaľ nikdy nepatrili medzi hviezdy aj keď dodnes hrajú. No ich debut je to najlepšie čo v tomto hnutí vzniklo. Neuveriteľná nahrávka. Nedávno som si ju znovu púšťal a opäť som bol v siedmom nebi.

W.A.S.P. – The Crimson Idol

Čo dodať k jednému z mojich naj album, čo si púšťam už dvadsať rokov tak raz za týždeň? Blackie je môj ďalší krstný otec a toto je album, čo by mal byť v čítankách. Rock ´n ´rollové gitary, metalová rytmika, žiletkový spev čo najviac milujem a tie neskutočné melódie a texty….no čo viac dodať? Sorry nemám slov 😀

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *