Radix, Jolanin Rozparock, Minimálna Trvanlivosť (2.5.2014; Live Club – Humenné)

Dňa 2.5.2014 slovenská kapela Radix v rámci svojho turné – West Coast Choppers Tour, dorazila do jedného z najvýchodnejších klubov na Slovensku, humenského Live Clubu. Keďže sa nakoniec zrušil ich plánovaný koncert v Prešove, tak toto podujatie bolo jedinou možnosťou pre východniarov, ktorí ich chceli vidieť.

Do spomínaného podniku sme dorazili  o ôsmej hodine. Čo ma milo prekvapilo, spoločnosť mi robil brat (ktorý pod. podujatia často nenavštevuje). Ako to už býva, čo sa týka účasti, zo začiatku to nevyzeralo, že sa bude diať dačo mimoriadne.

Okolo 21:10 to rozbalili prví predskokani – punková vec Minimálna trvanlivosť. Toto hudobné teleso mi bolo trochu záhadou, keďže sa mi nepodarilo nájsť o nich žiadne informácie. Musím povedať, že napriek tomu, že veľmi nepočúvam tento typ muziky, hanbu určite nespravili. Pri nich som si uvedomil to, čo mi raz známa spomínala – že je rozdiel ak niekto hrá punk (ako napríklad táto banda) a ak niekto nevie hrať a vydáva to za punk. Trochu ma však mrzelo, že pod pódiom nikto nebol.

Po nich prišli na rad druhí predskokani – Jolanin Rozparock. Už pri príprave ma svojím zjavom upútal ich basák a spevák v jednej osobe – Maroš Plávka.  Počas hrania sa v rámci možnosti snažil aj o akú takú pódiovú show (vtipné poznámky aj nejaký ten pohyb 🙂 ).
Okrem neho ma taktiež zaujal aj bubeník Marek. Ten svoju úlohu zvládol fakt na výbornú, čo pri spolkoch podobného razenia, nie je vždy pravidlom. Aby som nezabudol samozrejme aj gitarista (a taktiež spevák) Seki dôstojne plnil svoju úlohu.
Ich muzika sa taktiež niesla na punkovo protestnú nôtu. V pamäti mi ostal song Humanitárny Bombardér, ktorý venovali nášmu bývalému prezidentovi Havlovi (snáď ich zato nebude strašiť 🙂 ). Taktiež odzneli aj coveri  a to od Horkýže slíže (Horí ti Maštaľ), pri ktorej si Maroš a Marek vymenili úlohy a od punkovej legendy Zóny A (Pivo).

jolaninuv

O krátky čas prišiel rad aj na hlavný program večera – Radix. Tí svoj set začali piesňou Korene, z posledného CD Nezlomní nezlomení. Hneď sa pod pódiom zhromaždilo početné publikum, ktoré si ich vystúpenie užívalo spoločne s kapelou. Spevák „Palec“  vo vyjadreniach medzi skladbami nešetril chválou na tamojšie prostredie. Taktiež obšťastnil zopár ľudí z publika, ktorým bolo umožnené vyhrať fyzické kópie spomínanej platne.
Čo sa týka skladieb, tak okrem spomínanej platne nezabudli ani na predchádzajúci , osem rokov starý počin Ešte stále. Prekvapením ale bolcover Na pánske od slovenskej metalovej legendy Dereš a nová, motorkárska hymna Stále slobodný. Po nej odznela, dovolím si povedať hitovka Orol, pred ktorou ohlásili, že bude posledná.
Ale nakoniec vyhoveli žiadostiam o prídavok a zahrali aj osobne moju najobľúbenejšiu – Fénix. Po nej poďakovali všetkým zúčastnením a samozrejme aj vedúcemu klubu – Marekovi Suchaničovi. Krátko na to, sme sa s bratom odobrali na cestu domov.

radixuv

Na záver by som aj ja poďakoval všetkým vystupujúcim a aj Marekovi za vydarené podujatie a výbornú porciu poctivej rockovej muziky. A čo sa týka samotného Live Clubu, tak mám také naivné prianie. Do budúcnosti by som sa potešil, keby pri všetkých koncertoch bola aspoň taká účasť ako v piatok 🙂

Za foto ďakujem Kaši 🙂

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.