VADER – Tibi Et Igni

VaderobalPoľskí veteráni VADER sú už veľmi známou death metalovou kapelou. Na scéne sú už 30 rokov, majú na konte 11 albumov. Tohto roku nás potešili novinkou so zaujímavým názvom – Tibi et Igni. Poďme sa na ňu bližšie pozrieť.

Úvodnú skladbu GO TO HELL zo začiatku vyplňuje symfonická hudba, ktorá je akousi prípravou na drtivé riffové brutality. Vokály sú zo začiatku zlé – zúrivé, gitarové sólo je zadusené rytmom a hneď je tam počuť nádych thrashu. Dvojminútovka WHERE ANGELS WEEP obsahuje doslova zvieracie mlátenie a strašidelnú atmosféru. Ďalšia krátka songa ABANDON ALL HOPE má ešte rýchlejšie tempo a dodáva energiu celému albumu.

Štvorka ARMADA ON FIRE má pekelný nádych smrti. Myslím si, že je doslova predurčená sa stať hitovkou na koncertoch. Ďalej tu máme TRIUMPH OF DEATH. Tá upúta hlavne textom a je ako stvorená na hadbang. V polovici albumu budeme počuť  HEXENKESSEL. Má melodický nádych a nechýbajú v nej neľútostné riffy, super sólo a zmeny rytmu. V piesni WORMS OF EDEN je počuť thrashové prvky.

Osmička THE EYE OF THE ABYSS upúta hlavne svojou majestátnou atmosférou. A pred záverom si ešte užijeme rýchlu LIGHT REAPER .  Nahrávku uzavrie THE END, ale vážne  je koniec? Práve že tu začína príbeh a začína ohňom. Basgitara ovláda celu skladbu, gitary sa slušne namotávajú a vydávajú technicky dokonalé sóla.

Celkový dojem s Tibi Et Igni je dobrý. Je to výborne dielo, ktorému nechýba údernosť a dá sa počúvať denne. 🙂

Lineup:

 • Piotr Wiwczarek – spev, gitara
 • Marek Pajak – gitara
 • omasz Halicki – basgitara
 • James Stewart – bicie

Tracklist:

 1. Go to Hell
 2. Where Angels Weep
 3. Armada on Fire
 4. Triumph of Death
 5. Hexenkessel
 6. Abandon All Hope
 7. Worms of Eden
 8. The Eye of the Abyss
 9. Light Reaper
 10. The End

Rok vydania: 2014

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Youtube ukážka:

Oficiálne linky:
Oficiálny web: www.vader.pl
Facebook: https://www.facebook.com/vader

Hodnotenie: 4

Páčil sa ti tento článok?
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.