Novinky z prostredia interpretov Alestrom, Stone Sour, Ithilien, Ramchat, Steelfaith

Alestorm nový album s novým gitaristom

9.1.2017

,,Ahoy ľudia.“ S nadšením vám oznamujeme, že sme vstúpili do štúdia nahrať piaty štúdiový album s názvom NO GRAVE BUT THE SEA“!

Budúci mesiac strávime v štúdiu Alpaca Ranch Recording v Orlande a ku kormidlu opäť zasadne producent Lasse Lambert. Taktiež na ňom prvýkrát prestavíme nášho nového skvelého gitaristu Mátého Bodora (ex Wisdom).
Chceme vám týmto povedať, že nový album bude temnejší a viac heavy ako predošle, ale nie je to celkom pravda. Bude však plný epických piesní o pirátoch, pití a podobne…

Čoskoro odhalíme ďalšie info ako cover, tracklist, dátumy vydania.

S láskou Alestorm

Linky:
www.alestorm.net
www.facebook.com/alestormband

Zdroj: Napalm Records Promotion Team

Stone Sour – nový album

9.1.2017

Americké zoskupenie Stone Sour pod vedením speváka Coreya Taylora (Slipknot) začalo nahrávať svoj 6 štúdiový album v kalifornskom štúdiu Sphere Studios. Fošňa by tak mala vyjsť v lete tohto roku a obsahovať by mala 18 piesni.

stoned

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Linky:
https://www.facebook.com/stonesour/?fref=ts

foto: instagram – roymayorgaofficial

Zdroj: blabbermouth.net

Ithilien – nové video

9.1.2017

Belgickí folk/coristi Ilitien s potešením oznamujú zverejnenie videa k skladbe Blindfoled. Ta pochádza z ich posledného albumu Shaping the Soul:

Linky:

ITHILIEN
www.facebook.com/Ithilien.Music
twitter.com/ithilienmetal
www.instagram.com/ithilien.folkcore.metal
www.youtube.com/user/Ithilienmusic
ithilienfolkmetal.bandcamp.com
www.reverbnation.com/ithilien

WORMHOLEDEATH
www.wormholedeath.com
www.facebook.com/WormHoleDeath

Zdroj: WormHoledeath Press

Pagan metalový RAMCHAT vyráža na české minuturné s Big Bossom

9.1.2017

Napriek tomu, že martinský pagan metalový Ramchat začal v decembri nahrávať pod producentským dohľadom Rolanda Grapowa svoj nový materiál,vyráža tento týždeň na české miniturné, ktoré bude obsahovať štyri zastávky a obsiahne celé Čechy. Spolu s Ramchat zahrá Big Boss, Pačess a lokálna predkapela. Tu sú všetky zastávky:

Klip Perún hromom žehná nás –

Big Boss v pondelok 9. januára zverejnil svoj nový singel Solitude, Ramchat avízuje prvý singel z nového nahrávania až na začiatok februára. „Pravdepodobne ako prvú zverejníme skladbu Už nikdy otrokmi. Pieseň má mocný text i refrén, myslím si, že našich fanúšikov s ňou potešíme,“ vyjadril sa gitarista Hirax.
Dovtedy si však budú môcť pustiť napríklad prvý singel zverejnený z albumu Atrana a to pieseň Tŕne hrobov.

Klip Tŕne hrobov –

Zdroj: management kapely

Steelfaith
steelfaithcz@gmail.com
http://bandzone.cz/steelfaith

TISKOVÁ ZPRÁVA (4. 1. 2017)

Powermetalovíc vydali po deseti letech dlouhohrající debut. Dostal název Propustka z nebe

Dlouhých deset let museli fanoušci lovosický Steelfaith čekat na dlouhohrající debut. Jeho čas přišel na konci roku 2017. Nahrávka, která nabízí sedm powermetalových skladeb, dostala název Propustka z nebe!

„Po tak dlouhé době jsme si album určitě zasloužili… a fanoušci ještě více! Nechtěli jsme nic uspěchat, chtěli jsme si být jistí, že do světa posíláme počin, za který se nemusíme stydět, na který můžeme být náležitě pyšní. Snad se nám to povedlo, máme z desky ohromnou radost,“ říká zpěvačka Miri Holemá.

Oproti předešlým demonahrávkám a EP má deska propracovanější produkci. Je plná vícehlasů, kytarových sól a celkově je zvukově dotaženější. Album natáčel Dan Friml, skladatel a zpívající kytarista kapely Mean Messiah.

„Spolupráce s ním byla úžasná. Hodně jsme si hráli s aranžemi, promýšleli snad každý postup… Nechtěli jsme jen drhnout základní akordy a tím končit. Ne, se všemi skladbami jsme si pohráli na maximum. Propustka z nebe je jednoznačně naší nejvyspělejší nahrávkou, což je samozřejmě dobře, vždyť mluvíme o dlouhohrajícím debutu!“ dodává Jan Štok, který působí i v kapelách Krleš a Synové výčepu.

Kapela album prodává za 150 korun. Pořídit si ho můžete na koncertech, nebo objednat na Facebooku či mailu steelfaithcz@gmail.com. Severočeši si pro něj mohou skočit do Baronky v Litoměřicích nebo čajovny u lovosického náměstí.

steelfaith2017

ODKAZY A KONTAKTY:

E-MAIL – steelfaithcz@gmail.com
BANDZONE – http://bandzone.cz/steelfaith
FACEBOOK – https://www.facebook.com/steelfaithcz

Václav Votruba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.