Novinky z prostredia interpretov Soilwork, Dee Snider, Cauldron, Achsar

Soilwork – chystaný album

17.5.2018

Soil

Švédski melodickí death metalisti Soilwork momentálne nahrávajú 11 album, nasledovníka kritikmi oceňovaného počinu The Ride Majestic z roku 2015.

Linky:
http://site.soilwork.org/
https://www.facebook.com/soilwork/

Zdroj: https://www.facebook.com/nuclearblasteurope/

Dee Snider vydá nový album 27. júla

15.5.2018

deeprof
Foto: Tim Tronckoe

Dee Snider je známa rocková legenda, tv hviezda, režisér a hlavne hlas legendárnych Twisted Sister. Aj keď kapela už ukončila činnosť, chuť tvoriť muziku ho neprešla.
Dôkazom toho je pripravovaný album For The Love of Metal, ktorý bude vydaný 27. júla. Produkoval ho spevák Hatebreed Jamey Jasta a na jeho nahrávaní sa zúčastnili aj Howard Jones (ex-Killswitch Engage), Mark Morton (Lamb Of God), Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Joel Grind a Nick Bellmore (Toxic Holocaust) a Charlie Bellmore (Kingdom Of Sorrow).

deb

Predobjednať si ho môžete tu 

Linky:
http://www.deesnider.com/
https://www.facebook.com/facedeesnider/
http://napalmrecords.com

Zdroj: Napalm Records Promotion Team

Cauldron – chystaný album

15.5.2018

caul

Kanadské heavy metalové trio Cauldron nahráva v torontskom štúdiu Union Sound nový album pod dohľadom producenta Chrisa Stringera. Jeho názov bude New Gods. Ako vždy nebudú chýbať silné skladby s veľkým dôrazom na melódiu. Výjde 22. júna a o vydanie sa postarajú Dissonance Productions.

caulng

Cauldron vznikli v roku 2006 na troskách kapley Goat Horn, ktorá bola silno ovplyvnená Black Sabbathom, Venomom a Judas Priestom. Po dvoch Epčkách (Live 7“ z roku 2006 a Into the Cauldron z roku 2007) im vyšiel prvý album Chained to the Nite (2009). Hrajú v zostave:

  • Jason Decay – spev, basa
  • Ian Chains – gitary
  • Myles Deck – bicie

Linky:
http://cauldronmetal.com
https://www.facebook.com/CAULDRONmetal
http://www.dissonanceproductions.co.uk
https://www.facebook.com/DissonanceProductionsUK

Zdroj: Bart Gabriel

ACHSAR vypustili nový videoklip k piesni, kde hosťoval Tuomas Rounakari z KORPIKLAANI

16.5.2018

Folkovo naladení metalisti z Levíc – ACHSAR nahrali nový videoklip k piesni „Loud and Proud“. Skladba už bola dlhšiu dobu hotová, no stále niečo potrebovala – husle.

Čo spravili?

„Napadlo nás osloviť Tuomasa od KORPIKLAANI, bol to ten najvhodnejší adept. Poslali sme mu album „Septentrionalis“ a po vypočutí súhlasil so spoluprácou. Bola to pre nás nová a zaujímavá skúsenosť a zároveň aj náročná pre obidve strany. Nahrávali sme každý „doma“, posielal nám svoje nápady a niektoré veci niekoľkokrát prehrával. Spracovali sme cez 40 nahrávok a výsledok môžete posúdiť sami.“

Ako to šlo s klipom?

„Klip bola pre nás tiež nová a zaujímavá skúsenosť. Bolo treba dať dokopy 30 komparzistov, obliecť ich, nakŕmiť a hlavne počas natáčania udržať disciplínu. Samotné natáčanie trvalo 19 hodín, ak vynecháme prípravy. Vďaka profesionálnemu prístupu Chill media to dopadlo nad naše očakávania. Natáčali sme to u nás v Leviciach – Bikers pub, kde klip začína, v sud bare pokračuje a vyvrcholilo to v „narnii“ spolku stredovekých umelcov, kde sa odohráva väčšina klipu a záver končí v Sud bare. V klipe si zahrali aj samotní majitelia podnikov, škoda, že sa Tuomas nemohol priamo zúčastniť natáčania, ale pri pozornom sledovaní ho na chvíľu objavíte.“

Skladba má samotný nosič a bude zároveň aj na novom albume, na ktorom chalani práve makajú. Hor sa hodovať za tónov folk metalu!

Linky:
https://www.facebook.com/achsarofficial/
http://bandzone.cz/achsar

Zdroj: Lukáš Bukáčo Polák – hlukoskop.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.