Rock pod Kameňom 2020 sa presúva na iný dátum

Kvôli svinstvu zvanému Covid 19 sa množstvo podujatí u nás a vo svete zrušilo. Nekonal sa festival Gothoom, Topfest… V Českej republike sa neuskutočnili ani tradičné festivaly ako Masters of Rock, Brutal Assault… Čo bude s populárnym Rockom pod Kameňom?

Na facebookovej stránke festivalu sa od Teamu ROCK POD KAMEŇOM objavila takáto správa:

,,Milí fanúšikovia, kolegovia, spolupracovníci …

Všetci sme to poslednú dobu už tušili, avšak bolo nutné počkať na toto oficiálne rozhodnutie, ktoré bolo prijaté na základe celosvetovej pandémie COVID-19. V čase vrcholiacich príprav festivalu ROCK POD KAMEŇOM 2020 nás zastihli informácie o pandémii, ktorá sa postupne šírila po celom svete, vrátane Slovenska. Zodpovedné osoby sa snažili po celom svete spúšťať opatrenia, ktoré by napomáhali k zníženiu šírenia tejto pandémie a takto by chránili zdravie a životy nás všetkých. Medzi takéto opatrenia patrili aj opatrenia, ktoré obmedzovali činnosť všetkých kultúrnych a spoločenských udalosti. Napriek tejto situácii sme k príprave tohtoročného festivalu pristupovali svedomito, a snažili sme sa vytvoriť čo najlepšie podmienky pre všetkých návštevníkov. Dostali sme sa do štádia kedy bol festival už kompletne pripravený na pôvodný termín. Nič nám nebránilo postupne zverejňovať jednotlivých účinkujúcich a spustiť predaj vstupeniek. Nakoľko si veľmi vážime Vašu dôveru a vernosť, s ktorými sme nechceli hazardovať, sme k týmto krokom nepristúpili. Takto sme sa snažili vyhnúť riziku, že budeme predávať vstupenky na akciu, ktorá by sa nemohla konať na úrovni z minulých rokov pre spomínané opatrenia. Nechceli sme Vás lákať na kúpu vstupeniek veľkými menami, nielen zo zahraničia, ktoré by pre rôzne obmedzenia pre občanov niektorých krajín, by nemohli vystúpiť. Napriek tomu, že sa v poslednej dobe jednotlivé obmedzenia postupne uvoľňujú, mnohé sú nastavené tak, že by sa festival v pôvodnom termíne nemohol uskutočniť v plnej sile. Práve preto sme sa rozhodli festival presunúť na 18.-19. decembra 2020…“

rrr

Okrem tohto roku správa sa zmieňuje aj o budúcnosti festival:

,,Kontinuálne sme sa rozhodli okrem prípravy festivalu v spomínanom termíne spustiť kontinuálne prípravu festivalu ROCK POD KAMEŇOM 2021, ktorý sa uskutoční 5.-7. augusta 2021. Oproti iným ročníkom festivalu sme, takto vďaka tejto situácii, získali viac času na to, aby sme sa v roku 2021 ukázali v ešte väčšej sile ako to bolo v minulosti. K danému rozhodnutiu nás viedli nielen obmedzenia, ktoré majú byť platné v pôvodnom termíne festivalu, ale aj snaha chrániť zdravie a životy nás všetkých.

Týmto Vám chceme poďakovať za všetky dotazy, ktoré ste nám doteraz adresovali, a adresujete v budúcnosti. Veľmi si vážime Váš záujem o festival, ktorý nám každoročne dodáva energiu k tomu, aby sme v tom, čo robíme pokračovali naďalej.

Team ROCK POD KAMEŇOM“

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.