Angelus Fest 2022 – Lunatic Gods, Samsara, Ohen, Čad…; 11.6.2022; Amfiteáter – Banská Bystrica

SAMSARAOHEN vystúpia na Angelus Feste 2022, celý výťažok z benefičného koncertu bude venovaný OZ Svetielko nádeje, ktoré pomáha deťom s onkologickými ochoreniami.

Na benefičnom Angelus Feste vystúpi 10 špičkových slovenských metalových kapiel, poznáme už 9 z nich – naposledy organizátori oznámili Trnavčanov OHEN (blackened symphonic metal) a SAMSARU z Topoľčian (atmospheric doom metal).

SAMSARA má na konte výborný album When The Soul Leaves The Body (2017) a aktuálne pracuje na skladbách pre jeho nasledovníka. Jej vystúpenia sú známe neopakovateľnou atmosférou a v čase tesne pred sobotňajšou polnocou sa nepochybne môžeme tešiť na výnimočný zážitok.

Kapela OHEN, zoskupená okolo Matúša Novanského (aktuálne pôsobiaceho aj v ďalšej výbornej kapele, ktorá vystúpi na Angelus Feste – APRIL WEEPS), vydala ešte v roku 2014 debutový album Mortal Man, následne bola koncertne pomerne aktívna, postupne sa však zo scény vytratila, takže jej vystúpenie na Angelus Feste môžeme považovať za veľký návrat a možno sa dočkáme aj nových skladieb tejto zaujímavej kapely!

A práve Matúš je aj autorom novej grafiky (logo festivalu, maskot) Angelus Festu – fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť na festivalové tričká a poháre.

Celý výťažok z benefičnej akcie bude venovaný OZ Svetielko nádeje

„Svetielko nádeje je občianske združenie, ktoré už 20 rokov pomáha deťom s onkologickými a inými vážnymi ochoreniami a ich rodinám. Je to najstaršie združenie svojho druhu na Slovensku, ktoré úzko spolupracuje s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici, špeciálne s jej detským onkologickým oddelením. Svetielko nádeje prevádzkuje aj jediný detský mobilný hospic na  strednom Slovensku, ktorého poslaním je bezplatne poskytovať paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a poskytovať podporu ich rodinám. Výťažkom z festivalu podporíme realizáciu projektu Nový priestor pre nádej, cez ktorý Svetielko nádeje pomáha zabezpečiť dispozičné úpravy a potrebné zariadenie pacientskych izieb a spoločných priestorov ako je detská herňa priamo na onkologickom oddelení.“, povedal riaditeľ OZ Svetielko nádeje, pán Igor Obšajsník.

O projekte Nový priestor pre nádej sa dozviete viac tu:

https://www.svetielkonadeje.sk/novy-priestor-pre-nadej

Pripomíname, že 11.6.2022 na BB amfiteátri fanúšikom svoje vystúpenia predvedie pestrá zostava slovenských metalových kapiel na čele s ČAD, LUNATIC GODS, PYOPOESY či APRIL WEEPS.

Viac informácií je možné nájsť na oficiálnom webe aj FB Angelus Festu:

www.angelusfest.com
https://www.facebook.com/angelusfestbb

angelus fest 2022
FB udalosť: https://www.facebook.com/events/683900442584844

Tlačová správa