BRUTAL ASSAULT 2023; Sepultura, In Flames, Trivium, Napalm Death a ďalší…; 9. – 12. august 2023; Pevnost Josefov

Melodické vlny: Brutal Assault 2023 do line-upu přidává IN FLAMES

Třetí, tentokrát koncepční update kapel pro Brutal #26 nese podtitul „melodické vlny“ a přináší jednoho z headlinerů festivalu.

Tím je švédská ikona IN FLAMES, která do sebe na novém albu „Foregone“ spojuje ty největší přednosti jejich přelomových alb s ostříleným písničkářstvím jejich postmoderní éry.

Jedinečný naturel a estetiku severské přírody hudebně přiblíží norští BORKNAGAR a Fini WOLFHEART. Prvně jmenovaní na Brutalu nehráli 10 let a mají lví podíl na rozvinutí severského black metalu do dalších směrů, druzí škatulku melodického death metalu zahalují do syrovosti, chladu a dravosti. To OMNIUM GATHERUM, personálně spříznění s Insomnium, jsou pro finské kapely melodicky typičtější, ale nebojí se šlápnout na plyn nebo přidání progresivní pasáže.

Skandinávský kvartet o další rozměr pohledu na melodiku obohacují BE‘LAKOR z Austrálie. Tato pětice se svým impozantním hudebním spektrem nabízí hudbu plnou emocí, detailů, aranží a nálad, které s každým dalším poslechem odhaluje víc a víc.

Bedlivě sledujte stránky festivalu, nové kapely přidáme už příští týden!

Vstupenky: http://brutalassault.cz
Event: https://fb.me/e/2WmkXphEE
Aftermovie 2022: https://youtu.be/HmlNwR76MSQ
Spotify: https://spoti.fi/3EBGPYn

Nově potvrzené kapely:

Anthrax, Benediction, Fit For An Autopsy, I Am Morbid, Marduk, Sepultura, Signs Of The Swarm, Suicidal Angels, Terror, Within Destruction

Dosud potvrzené kapely:

Anthrax, Archspire, Beartooth, Benediction, Biohazard, Deicide, Dying Fetus, Fit For An Autopsy, Gatecreeper, Hypocrisy, I Am Morbid, Marduk, Napalm Death, Nile, Sepultura, Signs Of The Swarm, Suicidal Angels, Terror, Trivium, Within Destruction

brutal assault fetival 2023

Tlačová správa