ACCEPT; 16.7.2022; Mestský amfiteáter Sereď

Nemeckí králi heavy metalu v Seredi

Nemeckí králi heavy metalu Accept vydali v roku 2021 nový už 16ty štúdiový album „Too Mean To Die“ a v tomto roku sa vydávajú na turné, počas ktorého sa zastavia aj na Slovensku. Jediný  koncert  u nás odohrajú 16. júla v mestskom amfiteátri v Seredi. Miesto a jeho atmosféra je fanúšikom dobre známa z koncertov Whitesnake, Limp Bizkit, Apocalyptica, Nazareth a mnohých ďalších.

Ak máme hovoriť o heavy metalových špičkách, v čase keď koncom 70-tych rokov kapela vznikla metalový žáner ešte ani neexistoval. Klasici heavy metalu sú tvorcami vlastného hudobného žánru – „Teutonic rock“, ktorý  inšpiroval takých gigantov ako je napríklad Metallica. Accept je celosvetovým hudobným fenoménom už viac ako 40 rokov.

Nespočetné svetové turné a líderstvo na najväčších festivaloch upevnili Acceptu reputáciu jednej z najlepších a najhlasitejších živých kapiel všetkých čias. Okrem toho skupina predala milióny nahrávok, s ktorými sa pravidelne umiestňovali v top 10 mnohých hudobných rebríčkov.

Pri tvorbe nového albumu ACCEPT opäť spolupracoval s britským producentom Andy Sneep, ktorý spolupracoval aj s Megadeth a Judas Priest. Ako vždy sa koncert ACCEPT nezaobíde bez klasických zlatých hitov ako „Balls to the Wall“, „Fast as a Shark“, „Metal Heart“ a ďalšie.

Predkapelou tejto metalovej legendy bude skupina Anthology

Anthology sa zaraďuje medzi akceptované hudobné telesá v žánri sympho-power metal. Slovenská skupina s novou speváčkou z Grécka, tiež aktuálne nahráva nový album.

Pozývame všetkých fanúšikov na skvelú metalovú show.

accept koncert 2022

FB Event: https://www.facebook.com/events/693501691892280