Angelus (After) Party – Hecate, Broken Rain a ďalší…; 20.8.2022; Sova – Banská Bystrica

V auguste sa v Banskej Bystrici uskutoční Angelus (After) Party

V júni sa uskutočnil druhý ročník benefičného Angelus Festu, na ktorom sa podarilo vyzbierať takmer 4500€ pre OZ Svetielko nádeje. Na august pripravili organizátori „open-air after-party“, na ktorej sa predstaví pestrá zostava 6 metalových kapiel – 4 z Banskej Bystrice a 2 zo Zvolena – a výťažok bude opäť určený pre OZ Svetielko nádeje..

  1. augusta sa v SOVA bare & art klube (Skuteckého 1, Banská Bystrica) predstaví bansko-bystrická legenda alternatívneho metalu – kapela HECATE, založená ešte v roku 1996, ktorá nahráva svoj tretí album, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta začiatkom budúceho roku. Niekoľko nových skladieb zahrajú už v auguste!

hecate kapela 2022
BROKEN RAIN vydali v roku 2015 debutový album „Here Comes The Pain. Materiál z neho naživo predstavili napríklad v úlohe predkapely legiend ako URIAH HEEP, Blaze Bayley (ex IRON MAIDEN) alebo Don Airey (DEEP PURPLE). Kapela sa po dlhšej koncertnej prestávke vracia na pódiá so svojím energickým a melodickým metalom, v ktorom cítiť poctivé hardrockové korene, ale aj svieže moderné prvky.

Atmosferickí SOLIPSISM sa predstavili aj na Angelus Feste 2022 – ich úzkostlivý, melancholický mix moderných a tradičných prístupov k žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré im doposiaľ vydalo jedno EP-čko v roku 2020 a štúdiový album „Our Night Never Ends“ v 2022, ktorý v súčasnosti na koncertoch aj prezentujú.

solipsism kapela 2022

Z Angelus Festu 2022 poznáme aj Zvolenčanov DEMONIC-EYED (HC/metal), ktorí „terorizujú“ ušné kanáliky svojich fanúšikov nekompromisnými skladbami zo svojich troch albumov (štvrtý je na ceste – ešte sa pracuje na nejakom tom „faceliftingu“).

demonic eyed kapela 2022

Šesticu vystupujúcich kapiel doplnia BRAIN DEALERS (death-metal, Zvolen) a GÁGOR (hard violence, Banská Bystrica).

Celý výťažok z benefičnej akcie bude venovaný OZ Svetielko nádeje

„Svetielko nádeje je občianske združenie, ktoré už 20 rokov pomáha deťom s onkologickými a inými vážnymi ochoreniami a ich rodinám. Je to najstaršie združenie svojho druhu na Slovensku, ktoré úzko spolupracuje s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici, špeciálne s jej detským onkologickým oddelením. Svetielko nádeje prevádzkuje aj jediný detský mobilný hospic na  strednom Slovensku, ktorého poslaním je bezplatne poskytovať paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a poskytovať podporu ich rodinám. Výťažkom z koncertu podporíme realizáciu projektu Nový priestor pre nádej, cez ktorý Svetielko nádeje pomáha zabezpečiť dispozičné úpravy a potrebné zariadenie pacientskych izieb a spoločných priestorov ako je detská herňa priamo na onkologickom oddelení.“, povedal riaditeľ OZ Svetielko nádeje, pán Igor Obšajsník.

O projekte Nový priestor pre nádej sa dozviete viac tu:
https://www.svetielkonadeje.sk/novy-priestor-pre-nadej

Koncert grantom podporila 365.nadácia.

Vstupné na Angelus (After) Party bude od 7€ (to znamená, že kto chce, môže dať aj viac a organizátori celú sumu venujú pre Svetielko nádeje).

Viac informácií je možné nájsť na oficiálnom webe aj FB Angelus Festu:

www.angelusfest.com
https://www.facebook.com/angelusfestbb
https://m.facebook.com/events/1197272197716953

Foto:

  • HECATE – archív kapely
  • SOLIPSIMS – archív kapely
  • DEMONIC-EYED – Sveťo Janota

Tlačová správa