ROTTING CHRIST + Doomas; 19.11.2021; Randal Club – Bratislava

V novembri sa Bratislava s Rotting Christ zatrasie v rytme gréckeho black metalu

Hoci v momentálnej situácii sa koncerty skôr presúvajú alebo rušia, prichádza príjemné prekvapenie. Z horúceho Grécka, jednej z kolísok starých božstiev 19. novembra do bratislavského Randalu zavítajú jedni z euróspkych blackmetalových bohov.

Možno ste už na to prišli aj sami, ale pokiaľ nie, reč je o ROTTING CHRIST. Support budú tejto legende robiť naše domáci obľúbenci DOOMAS.

V čase vzniku v roku 1987 Rotting Christ v domovskom regióne patrili medzi prvých pionierov, čo sa týka kapiel tvrdých žánrov. Zároveň svojou tvorbou, ktorá bola najskôr grindcorovo ladená a neskôr prešla do gothic metalu a black metalu, udali zvukový vzor, akým sa v 90. rokoch minulého storočia riadila celá grécka blackmetalová scéna.

Tieto legendy fungujú už viac ako tridsať rokov a patria medzi najdlhšie existujúce blackmetalové zoskupenia. Základnými kameňmi kapely sú súrodenci Sakis Tolis (vokály/gitara) a Themis Tolis (bicie), ktorí sú nemennou stálicou zloženia od vzniku až do teraz. Zvyšok posledné tri roky dopĺňajú basgitarista Kostas Heliotis a gitarista Kostis Foukarakis.

Čo sa týka tvorby, doposiaľ majú Rotting Christ na konte trinásť štúdiových albumov, z ktorých zatiaľ posledný vyšiel v roku 2019 pod názvom The Heretics.

Okrem nich za svoju kariéru urobili aj množstvo EP, DVD, rôznych kompilácií a vydali knihu mapujúcu históriu kapely Non Serviam: The Official Story Of Rotting Christ, ktorá vyšla v roku 2018 a je dostupná v niekoľkých jazykoch, okrem iných aj v češtine.

Koncertné vystúpenia ROTTING CHRIST sa v posledných rokoch vypracovali k dokonalému zážitku a ich klubové koncerty sú intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým. ROTTING CHRIST sú proste v súčasnosti vo vrcholnej forme, čo potvrdzujú reakcie nadšených fanúšikov z celého sveta.

Predskokanov gréckym legendám bude robiť tá naša doommetalová DOOMAS na čele s otcom najväčšieho slovenského festivalu extrémneho metalu Gothoom Peťom Beťkom. Kapela vznikla  v roku 2006 a odvtedy už dosiahla naozaj mnoho úspechov nielen na našom území, ale aj vo svete.

Doomas majú na konte dva štúdiové albumy, z ktorých zatiaľ posledný vyšiel v roku 2015 pod názvom La Muerte. Ich najaktuálnejším počinom je EP z roku 2019 Portal.

Nenechajte sa viac ponúkať, ale príďte si v novembri sami naživo vychutnať vynikajúce vystúpenie dua metalových legiend!

Tlačová správa

Rotting Christ Bratislava

FB event: https://www.facebook.com/events/566838071214237