ANTIMATTER + special guest; 13.6.2023; Randal Club – Bratislava

Jediná show v rámci Slovenska, Rakúska a Maďarska !!!

Jedinečná zmes melancholického, progresívneho rocku s prvkami gothic rocku, dark ambientu a art rocku

Na Slovensko v júni tohto roka zavíta anglická alternatívna rocková kapela ANTIMATTER, ktorá príde predstaviť fanúšikom nový album A Profusion of Thought. Tento v poradí 9 štúdiový album
bol vydaný v novembri 2022.

Kapela vznikla v roku 1997 v anglickom Liverpoole ako projekt speváka a skladateľa Mick Mossa a bývalého člena kultovej britskej kapela Anathema Duncana Pattersona. Spolu vydali tri albumy a jeden live album – Saviour, Lights out, Planetary Confinement a Live@K13.

Na týchto prvých albumoch sa Mick A Duncan sústredili na melodické vokálne linky, dark elekroniku a vyváženú hranicu medzi gothic a trip hop. Krátko po vydaní tretieho albumu opúšťa kapelu Patterson a Moss pokračuje v kapela sám, pričom vydal štvtý album Leaving Eden.

Piesne z tohto albumu sú lepšie ako kedykoľvek predtým.

V priebehu rokov sa tvorba kapely neustále vyvíjala

Albumy Fear of a Unique Identity a Judas Table sú toho len dôkazom. Tvorbu kapely je tažko presne zadefinovať, ide o jedinečnú zmes melancholického, progresívneho rocku s prvkami gothic rocku, dark ambientu a art rocku.

Ako povedal Mick Moss, líder kapely: ,,Keďže sa toto leto koná niekoľko veľkých európskych festivalov kde vystúpime, nemohli sme odolať a pridali sme do nášho programu niekoľko exkluzívnych vystúpení. Bude super rozšíriť a Profusion of thought turné a odskúšať tak niekoľko ďalšich skladieb. “

Ich live vystúpenia sú vždy silným hudobným a umeleckým zážitkom a koncert je určený nielen pre všetkých milovníkov kvalitného alternatívneho a progresívneho rocku.
Ako predskokan na koncerte vystúpi známa bratislavská prog metalová formácia Castaway.

Na záver Mick dodal, že na slovenských fanúšikov sa tešia a verí, že si koncert spolu s nimi poriadne užijú.

antimatter koncert 2023

FB event: https://www.facebook.com/events/1252561385387700