April Weeps, Vanguard + hostia – Cataclastic & Tension Tour; 10.9. – 22.10.; Brno, Košice, Bratislava, Praha…

Česko-slovenská metalová súdržnosť bude na tohtoročnú jeseň opäť prekvitať!

Reč je o „Cataclastic & Tension Tour“ v rámci ktorého spoja sily slovenskí APRIL WEEPS a moravskí VANGUARD a spoločnosť im budú robiť špeciálni hostia. Slovenským atmosferikom APRIL WEEPS vyšiel začiatkom júna tretí radový album „Cataclastic“, ktorý je koncepčným dielom pojednávajúcom o životnom príbehu jednotlivca v súčasnej modernej dobe, tlačiacej jeho potreby do úzadia.

Kapela na tomto albume ešte viac prehĺbila rôznorodosť predošlej tvorby, vstúpila do doteraz neprebádaných sfér, zachovávajúc si však stále značne dravý a emočný náboj. Doterajšie reakcie fanúšikov a mediálnej verejnosti na album sú veľmi pozitívne a nabité nadšením.  Presvedčiť sa o tom bude možné aj na nadchádzajúcom tour, ktoré bude patriť výlučne tomuto albumu v celej jeho dĺžke.

Kapela VANGUARD, pochádzajúca z moravskej metropole, nie je taktiež žiadnym novým menom na lokálnej scéne.

Svoj špecifický moderný death metal pumpujú do svojich fans od roku 2015, odkedy vydali dva albumy, 4 videoklipy a odohrali desiatky klubových či festivalových vystúpení na území Čiech vrátane tour s návštevami v Poľsku či Slovensku. Kapela okrem svojich zaručených vypaľovákov predstaví na nadchádzajúcich koncertoch aj nový materiál k chystanému tretiemu albumu „III“.

APRIL WEEPS
https://www.aprilweeps.com/
https://www.facebook.com/AprilWeeps
https://www.instagram.com/aprilweepsofficial/
https://open.spotify.com/artist/0PZe9Yxh3d9Mll0XHh7U3b
https://aprilweeps.bandcamp.com/

VANGUARD
https://www.facebook.com/vanguardbandofficialpage
https://www.instagram.com/vanguard_band/
https://open.spotify.com/artist/5nE1iKoTBn6S4re7iUAwiy
https://vanguardofficial.bandcamp.com/

Energické, dravé a emočné vystúpenia zažiješ v rámci „Cataclastic & Tension Tour“ počas septembra a októbra v týchto slovenských mestách:

Pár slov o špeciálnych hosťoch „Cataclastic & Tension Tour“:

BESNA, Post-black metal

Začiatky tohto jedinečného úkazu na lokálnej scéne sa datujú do roku 2017. Hudba BESNY má moderný metalový zvuk s vplyvom post-rocku a black metalu s progresívnym nádychom. Charakteristické, trúchlivé melódie kombinované s besným revom v rodnom jazyku a vplyvom slovenského folklóru vytvárajú z ich hudby jedinečnú a strhujúcu cestu emócií.

S debutovým albumom „Zverstvá“, ktorý si kapela sama vydala v marci tohto roku, kapela aktívne koncertuje a stihla sa už predstaviť na viacerých slovenských a zahraničných pódiách.
https://www.facebook.com/BesnaBand/
https://www.instagram.com/besna.band/
https://open.spotify.com/artist/6ObFKojgIwvXycbRH0lQhA
https://besna.bandcamp.com/

SOLIPSISM, Negative black metal

Tento banskobystrický kvartet funguje na lokálnej metalovej scéne od roku 2018, kedy sa naplnila jeho vízia vytvárať jedinečný black metal s vlastnou tvárou.

Ich úzkostlivý, melancholický mix moderných a tradičných postupov k tomuto žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré stojí za vydaním EP „Trhliny v (ne)skutočnosti“ z roku 2020 a tohtoročného štúdiového albumu „Our Night Never Ends“, ktorý bude kapela prezentovať aj na zastávkach tohto tour.
https://www.facebook.com/solipsismband
https://www.instagram.com/solipsism.band/
https://open.spotify.com/artist/3z16A3gvJO1yzZwTD35ZML
https://solipsismband.bandcamp.com/

GALADRIEL, Dark metal

Rozpisovanie sa o GALADRIEL by bolo nosením dreva do lesa. Vznik v roku 1995, 7 štúdiových albumov, kvantum odohratých koncertov na domácej pôde a v zahraničí z nej robia jednu z najdlhšie pôsobiacich stálic na scéne.

Partia okolo frontmana Doda Ďateľa sa v ostatnom čase objavuje na pódiách menej frekventovane a preto bude jej (s)účasť na tomto tour o to vzácnejšia!
https://www.facebook.com/GaladrielSK
https://www.instagram.com/galadriel.sk/
https://open.spotify.com/artist/5bkqVHrJpLx4xRnTSMu8sn
https://galadrielsk.bandcamp.com/

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (CZ), Folk doom metal

V prípade tejto originálnej formácie z Moravy je popis takmer identický s tým ku GALADRIEL.

Na jeseň sa kapela poberá do štúdia natočiť nový album, takže okrem toho, že jej vystúpenie na tomto tour bude krásnym žánrovým spestrením, bude to zároveň na dlhý čas jediná možnosť vidieť túto legendu naživo!
https://www.ssoge.com/
https://www.facebook.com/ssoge
https://www.instagram.com/silent.stream.of.godless.elegy/
https://open.spotify.com/artist/5nVbLEc3RDM7mCivurOrjd
https://ssoge.bandcamp.com/

april vanguard koncerty 2022

Tlačová správa