HELLOWEEN – Hello Feast + Rage, Battle Beast, Freedom Call a ďalší…; 5.8.2023; Lokomotíva Stadium – Košice

S kapelou Helloween dorazia do Košíc skvelí hostia

S návratom Kiskeho a Hansena do Helloween po 23, resp. 28 rokoch od ich odchodu, sa okolo Helloween strhla doslova „tekvicová“ mánia. Skupina priťahuje počty fanúšikov rovnajúce sa 5-násobku ľudí, ako pred návratom pôvodných členov a okrem toho je to ďalšia z kapiel, ktorá si uvedomuje a ktorej lichotí obrovská fanúšikovská základňa tu na Slovensku. Dôvod na ďalší veľký sviatok je aj ten, že jeden z aktuálnych členov kapely dokonca na Slovensku žije !

Takže slovo dalo slovo a po koncerte vo Zvolenskej Slatine prichádza ďalšia mega-akcia – Helloween v Košiciach. Udalosť sa odohrá 5.8.2023 na štadióne Lokomotívy a skupina zahrá plnohodnotný, min. 120 minút trvajúci set ! (na festivaloch to tak nebýva).

Organizátori po dohode s manažmentom kapely dohodli, že s Helloween vystúpi aj niekoľko ďalších mien, ktoré potešia každého fanúšika Helloween! Síce s tým bude spojené jemné zvýšenie ceny vstupenky, ale pro tých menách to bude zanedbateľné. A vstupenky predsa môžete kúpiť v sieti Ticketportal už teraz, takže ani nie je na čo čakať !

Ruka Hore

lp rukahore 2022

Hosťami Helloween budú:

Battle Beast: Známa fínska kapela, ktorá dostala do vienka melodiku. Tá zaručene osloví každého fanúšika skvelej hudby. Nie je úplne najmladšia, ale zase to nie sú až takí matadori, ako napríklad Nightwish alebo Stratovarius.

Rage: Jedna z najznámejších nemeckých a teraz už vlastne medzinárodných metalových  formácii. Začínala približne v rovnakom čase ako Helloween. Ľudia sa často menili, ale základný kameň – spievajúci basák Peter Wagner, ktorému nepovie nikto ináč ako Peavy zostáva.  Vlani vypustili do sveta skvelé EP-čko Spreading the Plague.

Freedom Call: Asi najveselšie metalové teleso na svete. Na Slovensku sme ich mohli vidieť a počuť už mnohokrát a poslucháči zo žiadneho ich koncertu neodišli sklamaní.

Induction: Pôvodne česká a teraz už nemecká banda hrajúca symfonický power metal. Minulý rok pod hlavičkou známeho vydavateľstva Atomic Fire Records vydali nový album Born from Fire.

Ravenclaw: Asi najznámejšia  košická metalová  kapela, tak trochu ,,prepojená“ s Helloweenom. V roku 2022 oslávila 20. výročie existencie vydaním live albumu Vitam Vivere. V štyroch skladbách sme mohli počuť aj samotného Kaia Hansena.

Videa:

helloween koncert kosice 2023

FB event: httpss://www.facebook.com/events/653261262976232