Soulfly + Demonic-Eyed; 11.8.2024; Dom Kultúry ŽSR – Zvolen

Legendárna kapela Soulfly vystúpi vo Zvolene s predkapelou Demonic-Eyed

/Zvolen, 9. júla 2024/ Americká metalová kapela Soulfly je už pre fanúšikov žánru dobre známa. Na ich hudbe vyrástla celá generácia metalistov. Vznik kapely Soulfly sa totiž datuje do roku 1997. Skupinu založil frontman Max Cavalera po odchode z iného legendárneho projektu, ktorý založil so svojim bratom Iggorom – Sepultury. Toto leto sa Soulfly predvedie aj v srdci Slovenska.

soulfly koncert collosseum 2023

Soulfly spája mnohé metalové štýly s brazílskou kmeňovou hudbou a ďalšími zaujímavými tónmi tradičnej kultúry rôznych krajín sveta. Texty ich piesní sa sústredia na rôzne duchovné, náboženské i politické témy. Aj pre tieto ťažké témy si získali množstvo fanúšikov a vytvorili u nich silný pocit spolupatričnosti.

Nespočetné množstvo hudobných nahrávok

Na svojom konte majú už 12 štúdiových albumov a posledný Totem bol vydaný v roku 2022. Jeho hlavnou témou je príroda ako duchovná sila, čo je výrazne cítiť z piesní ako “Superstition”, “Ancestors” či titulnej skladby. Max Cavalera sa pritom inšpiroval svojimi cestami po svete a prírodnými krásami, ktoré počas nich objavoval.

Už 11. augusta vo Zvolene!

Toto leto sa môžu fanúšikovia tešiť na vystúpenie skupiny Soulfly vo zvolenskom Dome kultúry ŽSR. Koncerty Soulfly so sebou vždy prinesú brutálnu energiu a obrovský zážitok, ktorý diváka prenesie do všetkých kútov sveta za pomoci zvukou didgeridoo, afrických bubnov, tradičných indických hudobných nástrojov a mnohých iných netypických zvukov pre tento žáner. Velikáni metalovej scény neprejavujú žiadne známky starnutia a ich živé šou zaručujú množstvo pohybu na pódiu, ale aj v publiku za sprievodu tradičného surového zvuku. Vstupenky v predpredaji v sieti TicketLIVE.

Predkapela Demonic-Eyed

Organizátor koncertu, skúsená promotérska spoločnosť ProMusic.sk, potvrdil ako predkapelu zvolenských Demonic-Eyed. So Soulfly stáli na jednom pódiu už minulý rok v košickom Colloseum.

Skupina bola v roku 2019 založená Ľubošom Kubišom (ex-Mäso), ktorého miestna scéna eviduje ako významného hudobníka už od deväťdesiatych rokov. Tvorba kapely Demonic-Eyed perfektne ladí s headlinerom koncertu. Hrajú energetické oldschool trashmetalové skladby prekladané HC a crustom s textmi v angličtine, ktoré sa zameriavajú na fantasy, mytológiu, slobodu zvierat či šamanizmus. Kapela sa za svoje 5 ročné pôsobenie môže popýšiť už štyrmi štúdiovými albumami.

-KONIEC-

 

Viac o Soulfly:
https://www.soulfly.com/
https://www.facebook.com/SoulflyOfficial
https://www.instagram.com/thesoulflytribe

Viac o Demonic-Eyed:
https://www.facebook.com/demoniceyed/
https://www.instagram.com/demoniceyed/

FB event: https://www.facebook.com/events/368374969104197/

soulfly koncert zvolen 2024