Daniel Krob – Magic Guitar

Daniel Krob - Magic_obalDaniel Krob, ktorý sa zúčastnil nahrávania takých albumov, akými bol arakainovský Thrash the Thrash alebo kreysonovský Anděl na úteku, sa po svojom comebacku, hlási tento rok s druhým albumom. Na rozdiel od prvého, kde sme mali možnosť počuť skladby, ktoré sa nevmestili na albumy daných kapiel, tento krát ide na to iným spôsobom.

Na tomto diele sa chopil akustickej gitary a dáva nám možnosť nahliadnuť do hlbín svojej duše, vďaka dvanástim inštrumentálnym skladbám. Každá z nich ma svoj príbeh a každá vznikla v rôznom období. Medzi najstaršie patrí September 85, ktorá vznikla v roku 1985 a jej inšpiráciou bolo vtedajšie zemetrasenie v Mexiku alebo moja najobľúbenejšia Christmass, ktorú Daniel napísal, keď počas Vianoc musel ostať v kasárňach v rámci vojenskej služby. Učarovala mi hlavne vďaka svojej melodickosti a zvláštnej atmosfére.

K tým novším patrí After the Rain, ktorá vznikla v štúdiu počas nahrávacieho procesu, no ale mne najviac učarovala dvojka Reunion, ku ktorej Daniela inšpirovalo stretnutie so sestrou po 40 rokoch a ako prvá sa objavila na youtube. Táto je ako stvorená na relaxáciu a romantické večere 🙂

V závere ma upútala hlavne Fantasia, ktorá mi pripadá oproti ostatným pomerne zvláštna a pekný záver v podobe Peace of Mind.

Myslím si, že Magic Guitar je príjemné spestrenie Danielovej diskografie. Ak si potrebujete oddýchnuť od hard/heavy gitár, máte chuť príjemne zrelaxovať, poprípade trpíte nespavosťou tak daný nosič je tou správnou voľbou 🙂

Lineup:

 • Gitara, aranže – Daniel Krob

Tracklist:

 1. Ocean Soul
 2. Reunion
 3. Sunny Day
 4. Christmas
 5. Consonance
 6. September 85
 7. Way Home
 8. After the Rain
 9. Our World
 10. Seven Torches
 11. Fantasia
 12. Peace of Mind

Rok vydania: 2013

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *