Guzzle Booze – Maniacs (EP)

guzzle booze maniacs coverBanská Bystria je bezpochyby krásne mesto. Okrem námestia, okolitej prírody a múzea SNP (+ milión ďalších atrakcii) má však čo ponúknuť aj vo svete metalovej hudby. Jasným príkladom je aj mladá kapela Guzzle Booze, ktorá koncom minulého roka vydala svoj EP debut Maniacs.

Celý album obsahuje dovedna 6 skladieb. O jeho charaktere napovie už prvá – titulná. Poriadne nadupaný thrash metal s textom vyjadrujúcim tú najväčšiu nespokojnosť s politickou situáciou.

CD pokračuje pre mňa osobne s dvoma najlepšími songami- I Wanna See Your Death s geniálnym gitarovým motívom a Lady Killer, kde skupina ukáže aj svoju speed-metalovú tvár.

Nech to skrátim, album Maniacs predstavuje prakticky to najlepšie z thrash metalu. Takto nejak by mohla vypadať stredoeurópska scéna. Nespútaná energia ako na prvých albumoch Kreatoru (bez death metalových prvkov), množstvo skvelej gitarovej práce a dôjde aj na nejakú tú melodiku. Vrátane čistého vokálu spievajúceho čisto anglické texty.

Kombinácia thrash metalu (výrazne dominantného) s trochou speed-metalu funguje na výbornú a tak sa na albume nenachádza ani jeden výrazne slabší kúsok. To znamená, že máme dočinenia s veľmi kvalitnou nahrávkou, ktorú si budete chcieť pustiť znova a znova. Tak isto ako títo chlapci na konci poslednej skladby 🙂

Slovko na záver: Ak ste fanúšikom Kreatoru, dokáže vás osloviť iba veľmi kvalitný materiál. Nakoľko sa mi toto Ep páčilo, tak sa musí jednať o skutočne výborný album. 🙂

Lineup:

 • Feky – spev, gitara
 • Samo – gitara
 • Maňo – basa
 • Marce – bicie

Hostia:

 • Andrej Petro – gitary

Tracklist:

 1. Maniacs
 2. I Wanna See Your Death
 3. „Real Bad Guy“
 4. Lady Killer
 5. Trapped in Hell
 6. Society Overdose

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Support Underground

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.youtube.com/channel/UC4ktftw4sOPdmDdOxCrMKAw
https://www.facebook.com/GuzzleBooze/
https://www.facebook.com/GuzzleBooze/
https://www.instagram.com/guzzle_booze/

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *