ZOMREL ALEXI LAIHO !!!

Na začiatok roka tu budeme mať smutnú správu. Jeden z najznámejších svetových gitaristov Alexi Laiho zomrel vo veku 41 rokov.

ALEXI LAIHO

Hudobník, známy hlavne z kapely Children of Bodom, skonal minulý týždeň v Helsinkách. Počas posledných rokov trpel viacerými zdravotnými problémami.

Alexi Laiho sa narodil 8. apríla 1979 vo fínskom meste Espoo. Children of Bodom založil s bubeníkom Jaskom Raatikainenom v roku 1993. C. o. B. patrili medzi najúspešnejšie fínske metalové kapely. V decembri 2019 však spravili rozlúčkový koncert.

https://www.youtube.com/watch?v=fNV9VTSkpbg

Minulý rok Alexi sformoval novú kapelu Bodom After Midnight. S ňou stihol nahrať tri piesne a natočiť jeden videoklip, ktorý bude neskôr vydaný.

Okrem Children of Bodom Laiho spolupracoval aj s formáciami ako Warmen, Sinergy, Kylähullut a The Local Band. Získal cenu Metal Hammer Golden Gods.

„Sme zdrvení náhlym odchodom nášho drahého priateľa a člena kapely. Slová nedokážu opísať tento šok a hlboký smútok, ktorý pociťujeme,“ – povedali Daniel Freyberg, Mitja Toivonen a Waltteri Väyrynen, bývalí členovia Children of Bodom.

„Všetci sme absolútne šokovaní a zdrvení. Žiadame v týchto ťažkých časoch súkromie a porozumenie. Pohreb môjho malého brata sa bude konať súkromne.“ – uviedla Laihova sestra.

https://www.youtube.com/watch?v=l_Zyq71GqEE

R.I.P.

Foto: Terhi Ylimäinen

Zdroj: Napalm Records

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *