Iron Maiden – Senjutsu

iron maiden senjutsu cover

iron maiden senjutsu coverKeďže Iron Maiden už dávno nie sú kapela, ktorá každý rok/dva vypustí na svet novú nahrávku, vydanie nového albumu je u nich vždy menším sviatkom. Ako všetci vieme, tentokrát sa rozhodli pre ,,výlet do Japonska“ a platňu nazvali Senjutsu.

Navyše pri každej ,,majdeňáckej novinke“, vždy sa fanúšici rozdelia. Niektorí ,,ochkajú blahom“, iní sú zas ,,chladní“ a taktiež je vždy skupinka, dožadujúca sa ,,starých maidenov“.

Senjutsu

Už pri úvodnej, titulnej songe si všimnete, že s hracím časom tentokrát nešetrili. Má až 8 minút a 21 sekúnd. Najčastejšie spomínanou výhradou k tomuto albumu je jeho dĺžka. Maideni sa rozhodli pokračovať v experimentovaní a aj dlhším kúskom nechýba energia.

Dôkazom odvahy celej tejto bandy je napr. The Writing on the Wall, akýsi mix country/folku a Iron Maiden. Niečo ako Aces High, Invaders tu viacmenej nenájdete. Jedinou výnimkou je asi dvojka – Stratego.

Bruce samozrejme má už svoj vek (63 rokov), ale nebojí sa ani typicky vysokých partov (trebárs úvodná – Senjutsu). Narozdiel od predošlej The Book of Souls sa tu nenachádza mnoho kopíračiek starších piesni. Max. tak pri ôsmej Death of the Celts si všimnete istú podobnosť s The Clansman.

Verdikt

Nájde sa veľa ľudí, ktorí tento album jednoducho nepochopia. Oplatí sa mu dať šancu a ukázať, že sa neuspokojíte so songami typu ,,All we need is blood (Blood), in the name of God (God)“.

Lineup:

 • Bruce Dickinson – spev
 • Dave Murray – gitary
 • Adrian Smith – gitary
 • Janick Gers – gitary
 • Steve Haris – basa, klávesy
 • Nicko McBrain – bicie

Tracklist:

Disc 1:

 1. Senjutsu
 2. Stratego
 3. The Writing on the Wall
 4. Lost in a Lost World
 5. Days of Future Past
 6. The Time Machine

Disc 2:

 1. Darkest Hour
 2. Death of the Celts
 3. The Parchment
 4. Hell on Earth

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Parlophone

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.ironmaiden.com/
https://www.facebook.com/ironmaiden
https://www.instagram.com/ironmaiden/
https://www.youtube.com/ironmaiden

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *