Novinky z prostredia interpretov Black Sabbath, Moonlight Haze, Sebastien, Chiki liki tu-a

Ďalšie koncerty Black Sabbath?

10.12.2021

Black SabbathPosledný koncert legendárnych Black Sabbath sa konal v r. 2017 v Birninghame. Po ňom kapela oficiálne ukončila činnosť. V posledných rokoch sa však ich gitarista T. Iommi začal častejšie objavovať v médiách.

Dočkáme sa ešte prípadných ďalších koncertov Sabbathov?

V rozhovore s Lz Barnesom pre Planet Rock’s “My Planet Rocks Tony na túto tému povedal:

,,Nikdy nemôžeš povedať nikdy však? Nikdy nemôžeš povedať, že sa niečo nestane. Na tom sme sa všetci zhodli. Nikdy sme si nemysleli, že sa vrátime k Ozzymu Osbourneovi… Nepočítali sme s tým, že sa vrátime k R. J. Diovi, nikdy nás nenapadlo, že budeme mať v kapele I. Gillana. No stalo sa to. Takže nemôžeš povedať, že sa tak nestane.“

O spomínanom poslednom koncerte povedal: ,,Bola to moja chyba, že som to turné ukončil…“

Ďalej dodal: ,,Problém v kapele takejto veľkosti je ten, že nemôžete koncertovať iba týždeň. Musíte urobiť veľké turné v dĺžke 18 mesiacov… 18 mesačné turné – skvelé, fantastické. Ale po roku si unavený. No musí to byť dlhšie, pretože musíš udržať nažive celú posádku…“

Linky:
https://www.blacksabbath.com/welcome.html
https://www.facebook.com/BlackSabbath

Zdroj: https://lnk.sk/rpq1, Foto Black Sabbath: Robson Batista, CC BY 2.0, Wikimedia,

Moonlight Haze – prvý singel z chystaného albumu

10.12.2021

moonlight 2021Talianski symofnici Moonlight Haze vydajú 18. marca 2022 nový album Animus.

moonlight Animus cover

Tracklist:

 1. The Nothing
 2. It’s Insane
 3. Kintsugi
 4. Animus
 5. The Thief and the Moon
 6. Midnight Haze
 7. Tonight
 8. Never Say Never
 9. We’ll Be Free
 10. A Ritual of Fire
 11. Horror & Thunder

Pozrite si videoklip k prvému singlu – titulnej skladbe. Jeho režisérom je Beatrice Demori.

Linky:
http://www.moonlighthaze.com/
https://www.facebook.com/Moonlighthazeband/
https://open.spotify.com/artist/1J9Jg6CEtjR3C4SFXz1elX
https://www.instagram.com/moonlighthazeband/

Zdroj: Anubi Press

Fotbalová hymna: 120 let českého fotbalu

10.12.2021

Sebastien 2021Ke 120 letům české organizované kopané natočila česká rocková skupina SEBASTIEN fotbalovou hymnu „Lví stopou“. Píseň je zároveň ústřední melodií dokumentu „Česká fotbalová mašina“ z produkce FAČR, České televize a společnosti Alfedus.

Text písně předává poselství gentlemanské hry našich fotbalistů ve finále mistrovství světa v roce 1934 v Římě s Itálií. Plánička, Nejedlý, Puč a další určovali tempo hry a neférové a brutální hře Mussoliniho kádru podlehli až v prodloužení. O morálních vítězích však nebylo pochyb a vlast je jako vítěze přijala.

Hudba písně „Lví stopou“ nabízí heroickou melodickou linku a rytmiku plných stadionových ochozů. Inspirace pramení z milníků české kopané. Stříbrné úspěchy na mistrovství světa v Chile 1962 a EURU 1996 v Anglii a zejména lístek ke zlatu v podobě „vršovického dloubáku“ Antonína Panenky na mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 patří mezi oslavované události.

Píseň však nedlí pouze v minulosti a svým způsobem odkazuje i na fenomenální gól z půlky hřiště jímž Patrik Schick oslnil svět na EURU 2020.

„Spojení symfonických prvků a rockových kytar se silným poselstvím textu je jedním z přínosů SEBASTIEN domácí hudební scéně,“ pochvaluje si spolupráci Marek Dobeš, režisér dokumentu „Česká fotbalová mašina“. Dokument měl premiéru na ČT 4 Sport dne 19. 10. 2021 a je k vidění na webu ČT.

Jiří Rain, kytarista a zpěvák SEBASTIEN, doplňuje:

„Ve spolupráci s režisérem se nám podařilo stvořit skladbu s potenciálem české fotbalové hymny. Věříme, že se písní podaří přenést pocit morálního vítězství našich ‚zlatých hochů z Říma‘ i na posluchače.“

Kapela SEBASTIEN

Kvartet SEBASTIEN se letos účastnila největšího rockového open-air turné, Monster Meeting s kapelami TRAKTOR a DYMYTRY.

Pochází z různých částí Čech a kráčí po rockové stezce plné symfonických prvků s vysoce hitovým potenciálem. Loni natočila klip s finalistkou miss a zakladatelkou NFVK Veronikou Kašákovou k písni „Nechtěná“, která upozorňuje na problematiku dětí v dětských domovech.

Web: https://www.sebastienofficial.com/
Facebook: https://www.facebook.com/sebastienband
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6duCS2B4bxMxoDQmbZgJWO?si=FevVoBuVTvOCvShUWyYp4Q&dl_branch=1

Scenárista a režisér Marek Dobeš

Marek Dobeš stál coby scenárista u zrodu natolik rozdílných projektů jako seriál Místo nahoře, thriller Kajínek nebo historický velkofilm Jan Žižka. Režíroval černou komedii Choking Hazard, dokumentární film Cesta na Měsíc a pro Českou fotbalovou asociaci seriál z historie naší organizované kopané Česká fotbalová mašina.

Dokument Česká fotbalová mašina: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14130042666-ceska-fotbalova-masina/
Filmografie a další informace: www.alfedus.cz

Tlačová správa

Chiki liki tu-a nahrali nové EP s názvom Venované pamiatke budúcich zosnulých

10.12.2021

Chiki liki 2021

Už túto sobotu sa malo konať 3. výročie klubu Stromoradie. Nakoľko sú všetky kluby zatvorené vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, upravený program podujatia sa presunie do online priestoru. Chiki liki tu-a zahrajú koncert a v rámci neho predstavia niektoré skladby, ktoré zložili pre nové EP s názvom Venované pamiatke budúcich zosnulých, čím úspešne zakončili tohtoročné štipendium, ktoré získali jej členovia od Fondu na podporu umenia. Live stream začne v sobotu 11. decembra o 20:00 hodine.

Sledovať ho môžete na webe stream.stromoradie.sk prípadne na facebookovom profile klubu alebo kapely.

Nikto nevie, kedy sa kluby otvoria, no chceme sa s touto sezónou rozlúčiť a aspoň takto poďakovať fanúšikom klubu aj kapely za priazeň. Sobota mala byť zároveň oslavou a vyvrcholením odmeny pre našich hlavných podporovateľov z aprílovej kampane na podporu Stromoradia. Nedá sa to teraz zrealizovať v takej verzii ako sme plánovali, keďže je situácia aká je,” pozýva k počítačovým obrazovkám Martin Višňovský.

Chiki liki tu-a zložili, otextovali a nahrali nové EP za 48 hodín a obsahuje sedem pesničiek, presnejšie päť nových skladieb plus intro a outro. Po textovej stránke riešia opäť výlučne spoločenské témy. “Pri písaní nových skladieb sme si spomenuli aj na veľa  muzikantov, ktorí sú v podobnej situácii ako my, niektorí sú na tom aj oveľa horšie a niektorí už medzi nami ani nie sú.”

Novinka nenadväzuje na žiadny predošlý album

Nástrojové obsadenie ostáva tradičné – basa, bicie, gitara. “Ľudia, ktorí to budú počúvať asi ťažko zistia, že je to naša skupina. Možno to budú poznať podľa  našich hlasov, ale okrem toho to nemá žiadny súvis s tým, čo sme doposiaľ vydali. Išli sme vyslovene z prvej šupy, preto sa to volá štipendium, a tak sme skúšali hocičo” opisuje novinku Martin Višňovský.

Hudobníci sa stretli pred niekoľkými týždňami v Sklade hudby, koncertnej sále Stromoradia bez toho, aby niekto z domu priniesol akýkoľvek hudobný nápad. Rozložili si nástroje a nastavili nahrávaciu techniku. “Sadli sme si, chvíľu čumeli na seba a nikto nevedel, akým spôsobom k tomu pristúpime. Prvý nápad mal Ľuboslav (Petruška), dal impulz a tak sme sa pridali.”

Viac textov napísal práve gitarista kapely Ľuboslav Petruška, ale nahrávka je výsledkom kolektívnej roboty. Hudobníci si to opäť technicky podelili.

Nahrávanie mal na starosti bubeník Tomáš Višňovský, ktorý stojí za zvukom napríklad nahrávky Slzy tvý mámy, Šedivý a spol., ktorý získal cenu Album roka na Radio_Head Awards za rok 2015. Digitálny cover albumu vytvoril grafik Maxim Darák a album vyjde iba digitálne už túto sobotu na Youtube a postupne aj v streamovacích službách ako Spotify a podobne.

“Album vyjde zatiaľ digitálne. Do budúcna nie je žiaden plán, pretože plán nemá ani ministerstvo kultúry. Vieme, čo bude 1. januára, bude štátny sviatok, ale čo bude 2. januára, to netušíme. Nová nahrávka  je  pre nás aspoň troška radosti do tohto smútku. Ak by som to mal nejako zhodnotiť, bolo veľmi pekné, myslím pocitovo, že sme si to len tak  ťukli bez akýchkoľvek záväzkov. Skrátka sme sa odosobnili a tešili sa z toho, že to vieme dať bez problém dokopy. Veď uvidíte,” pozýva k sobotňajšiemu live streamu k 3. výročiu prešovského hudobného klubu Stromoradie Martin Višňovský.

Redakciu informoval za kapelu Chiki liki tu-a PR manažér Edo Kopček, foto archív Chiki liki tu-a

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *