Civil War – Invaders

civil war invaders cover

civil war invaders coverŠvédska kapela Civil War bola pre mňa dlho jednou z mnohých. Poznala som ju, ale hudobne ma až tak nezaujala.

Teda až do doby, keď k nim prišiel spevák Kelly Sundown Carpenter (ex-Adagio) so svojim úžasným hlasom a výnimočným nasadením. Akoby spolu s ním do Civil War vstúpil nový svieži duch. Zrazu má ich hudba hĺbku a oveľa viac invencie.

Invanders

Najnovší album Invanders je podľa mňa asi to najlepšie, čo vytvorili. Má to šťavu a veľa zaujímavých vrstiev. V prvej chvíli máte dojem, že vstúpili do knihy Z tisíc a jednej noci alebo do dávnych keltských príbehov.

V skladbách nenájdete slabé miesta ani zbytočnú vatu. Každá obsahuje niečo, vďaka čomu je atmosféra Invanders nápaditá, zábavná a album robí, podľa mňa nadpriemerným.

Parádne bicie, elektrizujúce gitarové sóla ako z veľkej knihy power metalu a aj elektronické prvky zapadajú do skladačky bez toho, aby vyčnievali. Piesne zaujmú bežných poslucháčov, ale aj zarytých metalistov.

Kelly Sundown Carpenter

A Kelly je jednoducho perfektný. Jeho nezameniteľný spev vás okamžite dostane Taký náboj energie vie svojim hlasom vyprodukovať málokto.

Zbory mu viac ako  slušne sekundujú a melódie sú chytľavé, hutné a silné.

Piesne vykresľujú príbehy o hrôzach vojen a smrti. Zem sa bude triasť, moria sa budú búriť, vietor bude skučať hnevom. Králi vo svojej chamtivosti a večnej túžbe chcú zväčšovať svoje impérium a ich vojaci idú na smrť za slávu svojich pánov. A nikdy sa to neskončí…

Verdikt

Invaders je fakt skvelý výtvor. A ja mám zrazu ďalšiu kapelu vo svojom zozname obľúbených. (Párkrát som si pri počúvaní spomenula na Life od Adagio. ;))

Lineup:

 • Kelly Sundown Carpenter – spev
 • Thobbe Englund – gitary
 • Petrus Granar – gitary, basa
 • Daniel Mÿhr – klávesy
 • Daniel Mullback – bicie

Hostia:

 • Hannele Junkala – zbory
 • Marie Mullback – zbory
 • Sofia Lundberg – zbory
 • Åsa Österlund – zbory

Tracklist:

 1. Oblivion
 2. Dead Man’s Glory
 3. Invaders
 4. Heart of Darkness
 5. Andersonville
 6. Carry On
 7. Soldiers and Kings
 8. Warrior Soul
 9. Slaughterhouse
 10. Battle of Life

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Napalm Records

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.civilwar.se/
https://www.facebook.com/Civilwarsweden/
https://www.instagram.com/civilwarofficial/
https://twitter.com/civilwarsweden/

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *