Satanové beštie – vražda speváka kapely Infliction a jeho partnerky

bestia di satano 2022
Medzi najznámejšie negatívne udalosti, spájané s metalovou komunitou patrí podpaľovanie kostolov v Nórsku začiatkom 90-tych rokov a s nimi súvisiaca vražda Euronyma z Mayhem. V roku 1998 sa stal zločin aj v katolíckom Taliansku, ktorý popudil vnímanie metalovej komunity.
bestia di satano 2022

Obete

Medzi obeťami boli mladý Fabio Tollis  a jeho partnerka Chiara Marino. Medzi ďalšie patrili Marry Angela Picotova a pravdepodobne ich bolo aj viac.

Fabio Tollis sa narodil 31. mája 1981 v Miláne. V roku 1995 sa pripojil k melodic death/thrash metlovej kapele Infliction. S ňou nahral demonahrávky Heretica (1996), Promo CD 98 (1998), The Bleeding Dreams (1998). V spomínanom roku 1998 sa stal členom aj zoskupenia Ferocity.

Jeho partnerkou bola Chiara Marino, 19 ročná predavačka v obchode. Páchateľmi boli členovia sekty Bestie di Satana (podľa niektorých zdrojov zároveň aj rovnomennej death metalovej kapely).

Sekta

Medzi členov Bestie di Satana patrili Andrea Volpe, Nicola Sapone, Paolo Leoni, Mario Maccione, Pietro Guerrieri, Marco Zampollo, Eros Monterosso a Elisabetta Ballarin. BBC označila vraždy za jeden z najšokujúcejších zločinov v povojnovom Taliansku.

Priebeh činu

17. januára 1998 bola sobota. Fabio a Chaira trávili noc popíjaním piva a počúvaním hudby v milánskom klube Midnight pub, centre tamojšej metalovej scény. Paradoxom bolo to, že s Andreom Volpem, Nicolom Saponem a Mariom Maccionem boli v priateľskom vzťahu.

Nicola Sapone prinútil Fabia zavolať otcovi a povedať mu, že sa nevráti domov a ostane spať so svojou priateľkou. Michele Tollis hneď mal podozrenie, že čosi nie je v poriadku.

Neskôr Andre, Nicola a Mario spoločne dobodali Fabia s Chairou. Fabio, keďže bol statný mladý muž sa pokúšal brániť, bohužiaľ nepomohlo to. Maccione, Sapone a Volpe neskôr pochovali mŕtvoly do veľkého hrobu v lese a tancovali na hroboch, smiali sa a kričali: ,,Teraz ste obaja zombie! Ak sa odvážite, skúste sa dostať z tejto diery!”

Odhalenie

Úrady najskôr zmiznutie mladého páru nepovažovali za trestný čin. Verili, že Fabio utiekol kvôli milostnému vzťahu. Jeho otec Michele tomu neveril a rozbehol vlastné vyšetrovanie. Postupne začal mať podozrenie, že zmiznutie jeho syna nejak súvisí s okultizmom.

Zistenia odovzdal polícii, ktorá postupne prišla nato, že majú dočinenie s veľkým kultom.

V januári sa stala ďalšia vražda. Zabitá bola Mariangela Pezzotta, 27 ročná predavačka, ex-priateľka Andreu Volpeho. Najprv bola strelená do krku, zohavená a neskôr zaživa zakopaná v skleníku, v neďalekom mestečku Golasecca neďaleko Somma Lombardo.

Krátko potom bol Andrea zatknutý so svojou snúbenicou 18-ročnou stredoškoláčkou Elisabettou Ballarinovou, dcérou z rodiny z vyššej vrstvy. Tá utiekla s Volpem z domu, keď bola ešte len tínedžerka. Spolu holdovali alkoholu a drogám.

Podľa Volpeho priznania, Mariangelu pozval priateľskú večeru, ale rozhodol sa ju zabiť, pretože vedela príliš veľa podrobností o sekte a vražde Tollisa a Marina. Volpe ju po prudkej hádke zastrelil, potom zavolal Saponemu na pomoc a zistili, že hoci v agónii, Pezzotta stále žije.

Usilovne sa snažili ukryť telo umierajúceho dievčaťa v skleníku domu Ballarinoej rodičov a niekoľkokrát ju udreli ťažkou lopatou, kým ju ešte živú pochovali. Potom sa Sapone vrátil domov a tváril sa, že sa nič nestalo.

O niekoľko hodín neskôr si Volpe a Ballarinová vzali veľkú dávku kokaínu a heroínu a rozhodli sa zbaviť Mariangelho auta tým, že ho zrazia do neďalekej rieky, ale mali autonehodu a boli zatknutí. Po Pezzottovej vražde bol Volpe zatknutý a priznal sa k predchádzajúcim vraždám, čo priviedlo políciu k telám Tollisa a Marina

Policajné vyšetrovanie využilo predtým poskytnuté informácie, ktoré po prvýkrát odhalili existenciu sekty. Ako vyšetrovanie pokračovalo, Mario Maccione, ktorý sa prezentoval ako “médium” skupiny a Tollis ho považoval za svojho najlepšieho priateľa, sa priznal, že po tom, ako Volpe a Sapone ubodali Fabia a Chiaru Marino ubil kladivom na smrť.

Zistilo sa že ich s komplicmi Nicolom Saponem, Mariom Machonom a Pietrom Girinom vraj ich obetovali, lebo Chaira im pripomínala Pannu Máriu

Súd

Od začiatku roka 2005 sa začala séria súdov. Nicholas Sapone bol ako hlava zločinu odsúdený na doživotie. V júli 2005 súdili aj Paola Leoniho, Marca Jampola, Erosa Monterosiho a Elizabetu Balarinovu.

V roku 2007 odvolací súd potvrdil trest pre Saponiho. Elizabete bol trest znížený a nakoniec dostala milosť od prezidenta.

Zdroj:

Titulný obrázok: reprofoto Youtube/Dr Crime20


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *