Novinky z prostredia interpretov God Dethroned, Jinjer, Etterna, Shattered Mind

god dethroned kapela 2024

God Dethroned vydali druhý singel z nového albumu

28.6.2024

god dethroned kapela 2024Štyri roky po vydaní albumu Illuminati holandskí God Dethroned ohlásili novinku The Judas Paradox. Platňa uzrie svetlo sveta 6.9.2024.

god dethroned the judas cover

Tracklist:

 1. The Judas Paradox
 2. Rat Kingdom
 3. The Hanged Man
 4. Black Heart
 5. Asmodeus
 6. Kashmir Princess
 7. Hubris Anorexia
 8. The Eye of Providence
 9. Hailing Death
 10. Broken Bloodlines
 11. War Machine

Pozrite si videoklip k prvému singlu Rat Kingdom:

Frontman Henri “The Serpent King” Sattler vysvetľuje: ,,Táto pieseň je o Vatikáne a mnohých tajomstvách, ktoré sa tam ukrývajú pred očami sveta. A ten, kto prehovorí, zmizne v tieni tam dole. Je to pieseň, ktorá začína klasickou hromadou melodických liniek, vďaka ktorým je hymnická a bombastická zároveň. Po nich nasleduje výbuch zúrivosti s blackmetalovou atmosférou a vlastným štýlom gitarového sóla The Serpent Kinga – takým, ktoré vyčnieva z masy a vzdáva hold zosnulému Jeffovi Hannemanovi.”

Po piesni Asmodevs (2022), ktorá bola prepracovaná pre album The Judas Paradox pod upraveným názvom Asmodeus, je Rat Kingdom druhým singlom z pripravovaného trinásteho štúdiového albumu God Dethroned. Predstavuje zvukový zostup do samotného srdca temnoty a klamstva, kde sa stierajú hranice medzi dobrom a zlom a odhaľuje sa pravá povaha moci.

Jedenásť piesní The Judas Paradox produkovala samotná kapela, pričom o mixovanie sa postaral jej vlastný spevák a gitarista Henri.

Asmodevs: https://youtu.be/2FKrz3p_N9s?si=SpzU0nHtXYo8AJpF
Linky:
https://goddethroned.com/
https://www.facebook.com/goddethronedofficial
https://www.instagram.com/goddethroned_official

Zdroj: Barbara Francone – Reigning Phoenix Music (RPM)

Jinjer dokončili nahrávanie piateho albumu

26.6.2024

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa JINJER (@jinjer_official)

Ukrajinskí Jinjer dokončili nahrávanie novej platne. Dnešný deň zdieľali fotku z nahrávacieho štúdia so správou: ,, S radosťou oznamujeme, že náš piaty štúdiový album je kompletne nahratý“

Počas vystúpenia v nedávnej epizóde relácie Knotfest She’s With The Band speváčka Tatiana povedala: ,,V tomto roku som sa na koncerte v Bratislave predstavila ako speváčka: Mojím cieľom je len písať texty a spievať ich. Momentálne som s písaním textov veľmi pozadu. A varovala som svojich chlapcov. Mali sme mať naozaj hrubý náčrt, hrubú skicu alebo demo jednej pesničky, ako možno prvý singel z nového albumu, ale nie. So mnou [stres a kreativita] nefungujú…“

Tatiana pokračuje: ,,No, ale keď sa blíži deadline, a to vie každý – hovorím, “deadline ma tlačí”. Takže jednoducho musím písať, čiže taký prúd vedomia. Píšem, čokoľvek sa mi v hlave zrodí. A potom to postavíš. Musíš mať aspoň tehličky, aby si mohol postaviť báseň alebo čokoľvek iné…”

Linky:
http://www.facebook.com/JinjerOfficial
http://jinjer-metalband.com/
https://www.instagram.com/jinjer_official/

Zdroj: https://bit.ly/3xHmkZ9

Etterna – nový singel

28.6.2024

etterna kapela 2024Slovenská metalcorová kapela Etterna, ktorá tohto roku zahrá aj na festivale Wacken Open Air, vypustila do sveta nový singel The World We Made. Jej mix a mastering mal na starosti známy Jakub Tirčo.

Linky:
http://www.etterna.eu
http://www.facebook.com/etterna.eu
https://www.instagram.com/etterna_band
https://etterna.bandcamp.com
http://www.bandzone.cz/etterna

Zdroj: http://www.facebook.com/etterna.eu

Shattered Mind – nová skladba

24.7.2024

shattered mind kapela 2024Bratislava, Slovensko – Shattered Mind, metalcore-ová kapela z Bratislavy, oznamuje vydanie svojej najnovšej skladby s názvom “Ultima”.Táto skladba je ďalším singlom z ich pripravovaného albumu “Dying In The Future”– spolu so skladbami Freedom Through Fire a Upgrade. Skladba je dostupná od piatka, 21.júna na všetkých významných streamovacích platformách.

“Ultima” je latinský výraz, ktorý znamená “posledný” alebo “konečný”. V kontexte skladby môže tento názov naznačovať niečo, čo je konečné alebo záverečné, ako napríklad konečné rozhodnutie alebo posledná kapitola vzťahu. Môže to tiež symbolizovať poslednú nádej, posledný boj alebo finálnu fázu určitého procesu.

Názov “Ultima” dodáva skladbe silný a dramatický nádych, čo podporuje úžasne silný text z pera Jany Csanyi.

“Sme nadšení, že sa môžeme s release-om tejto skladby podeliť s našimi fanúšikmi a tešíme sa na ich odozvu.” M.Corvis

Táto skladba vznikla už v roku 2019, kedy ju pôvodne pre Shattered Mind naspieval Nathan Stolle, no tentokrát sa jej chytila momentálna zostava a dotiahla ju až do momentálneho vydania. Najtvrdšie vokálne pasáže sú aj tentokrát nahrávané aj s podporou speváka Chamber of Fayth, Daniela Mega.

Skladba “Ultima” bola nahrávaná vo vlastnej produkcii na čele s gitaristom Michalom Csanyim a o mix a mastering sa postaralo Tide Studio. Fanúšikovia môžu skladbu počúvať na platformách ako Spotify, Apple Music, a YouTube.

Pre viac informácií o Shattered Mind, ich hudbe a nadchádzajúcich koncertoch sledujte kapelu na sociálnych sieťach. 

 • Vocals – Marian Corvis Kronauer
 • Drums – Daniel Cicman
 • Bass – Miro Lorro Lorencovic
 • Guitars – Dusan Homer
 • Guitars/Production – Michal Csanyi

Lyrics – Jana Csanyi

Vocal Pre-production – Nathan Stolle

Mix / Master – Tide Studio

O Shattered Mind

Shattered Mind je päťčlenná metalcore-ová kapela z Bratislavy, známa pre svoje energické vystúpenia, agresívne skladby prerývané melodickými refrénmi. Kapela vznikla koncom roku 2018 a odvtedy vydala EP Living in the Past (2020) a prvý krát sa naživo predstavila už vo vynovenej formácii v roku 2022. Nedávno sa predstavila v Bratislave pred kapelami Fit for a King a Shadow of Intent, za posledné roky má za sebou mimo množstva klubových koncertov aj festivaly ako Rock pod Kameňom, či oba Topfesty v roku 2023. Taktiež sa z miesta náhradníkov prebojovali až do finále Wacken Metal Battle Slovakia 2024 v Žiline.

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *