Desmod a Nazareth 11.11.2010 Steel Aréna Košice

V Prvom rade chcem povedať že dosť ma zaskočilo že taká hudobná veličina ako Nazareth  robila “predkapelu”  kapele Desmod (pôvodne som si myslel že to je nejaký žart ale ako som zistil žart to nebol) . Nikdy by som nepovedal, že keď Desmod bude hrať na jednom pódiu s Nazarethom tak Desmod bude hlavná hviezda večera. No Ale teraz už k reportu spomínaného koncertu.

Nazareth

Pri vstupoch do časti arény ma prekvapili  asi 5 násobne kontroly vstupeniek čo hrozne zdržovalo čas. Koncert sa začal zhruba o 19:15. Nazareth začal skladbou Telegram .

Prevažne mladé publikum staré skladby nepoznalo a tak sa publikum rozspievalo pri známych skladbách ako Dream On alebo Love hurts.  Speváka myslím netrápili žiadne hlasové problémy a zvuková kvalita bola dobrá. Spravili štandartnú show pričom dĺžka koncertu bola pre mňa dosť krátka 1 hodinu a 10 minút.

Desmod

Asi po 15 minútach od koncu koncertu Nazareth nastúpili na scénu Desmod peknou laserovou a svetelnou show. Celý koncert sprevádzala perfektná kvalita zvuku . Začiatok  odpálili  skladbou z nového albumu Vitajte na konci sveta kde to pekne graduje a dobre nasledovala Čierna diera.

Neskôr prišla akustická pasáž asi 5 skladieb čo bolo pre metalistov absolútne nudné. A keď začali hrať jednu skladbu len z klávesmi, tak to ma unudili úplne. Ale publiku to zjavne vyhovovalo lebo sa bavilo dobre.

Čím ďalej, tým je Desmod  viac komerční a prispôsobuje sa rádiám. Práve preto by som na koncert dal staré rýchle vypalovačky lebo ostatné skladby počujeme v rádiu každý deň.  Keby to bolo tak koncert mohol byť naozaj zaujímavejší pre všetkých.

 

2 thoughts on “Desmod a Nazareth 11.11.2010 Steel Aréna Košice”

  1. Chodím pomerne pravidelne rockové a metalové koncerty,predovšetkým kapiel,ktoré už majú niečo za sebou príp. sa stali legendami.Ale dať dohromady Nazareth a Desmod,to nebol najlepší ťah.Aj keď mladí by mali vedieť,aká to hudba kedysi rezonovala,rezonuje a stále bude.Nazareth ma nesklamali a napriek veku členov kapely jednoznačne dominovali.Gitarista a bubeník tvrdili muziku a aj keď na spevákovi Danovi bolo vidno únavu,má 64r.,statočne bojoval,a dokonca boli aj prídavky v podobe vypalovačiek kapely.Desmod: honosný začiatok,ale to rockové srdce a drajv upadli postupne niekde do stratena.Mal som problém dopočúvať jednotlivé piesne do konca.Po unplugged som odišiel.Hudba pre masy,dievčatá.Vlastne od nich som ani nič iné nečakal.Presne takto skončil aj Gladiator.Chýba mi stará Metalinda,Tublatanka a možno aj Makar Čudra.Pravdepodobne slovenské metalové kapely sú v ťažkom undergrounde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *