Joyless Jokers – Taste of Victory

Joyless Taste coverTaste of Victory je prvým dlhohrajúcim albumom talianskej kapely Joyless Jokers.

Ide o pomerne mladú kapelu, ktorej začiatky siahajú do roku 2006 a tak ako mnohé kapely aj v našich končinách, doteraz sa potulovala najmä po talianskych krčmách, baroch, kluboch a minifestivaloch, vydávala demá a nejaké EP.

Podľa ich vlastných slov je ich hudba zmesou vplyvov švédskeho melodického death metalu a zúrivosti americkej podoby metalu. Musím povedať, že toto “samohodnotenie” je vcelku výstižné, ale u mňa spôsobilo trochu zvláštne pocity ešte pred pustením prvej skladby z albumu a po niekoľkých skladbách sa ukázalo, že tieto pocity boli správne.

Už prvá skladba Rain povie prakticky všetko o tom, čo od albumu môžeme čakať. Začne sa zostra, žiadne intro, rovno do plných otáčok. Jasné, ak má byť intro iba akési bezduché šumenie vetra a neartikulované mrmlanie, ako býva v mnohých prípadoch, tak je lepšie nedať tam nič, ale dobré intro by vedelo navodiť tú správnu atmosféru.

V druhej skladbe v poradí Murder in me nám kapela na konci skladby ponúkne síce jednoduché, ale celkom príjemné sólo. Ostatné piesne sú v podstate hudobnou variáciou prvých dvoch, takže ani nemá veľký význam ich rozoberať každú zvlášť. Myslím, že rovnako nemá význam niek