Primal Fear – Apocalypse

primal fear apocalypse cover

primal fear apocalypse coverAj keď od osláv nového roka uplynulo už pár týždňov, je vhodné sa poobhliadnuť za nejakými vecami, ktoré sa stali v tom minulom. Jednou z nich bolo vydanie nového albumu Nemcov Primal Fear – Apocalypse.

Podobne ako v minulosti aj na ňom kapela predvádza svojim fanúšikom to, čo im ide najlepšie. Teda európsky power metal najvyššej kvalitatívnej úrovne – plný drtivých riffov, melódií a stredne rýchlych až zbesilých temp (napr. New Rise nasledujúca hneď po úvode).

Tradícia

Jednotlivé skladby občas dopĺňajú klávesy. Ralf sa ako tradične pohybuje väčšinou v stredne vysokých polohách a niekedy sa so svojím ,,ječákom“ vyšplhá aj do poriadnych výšok. Menšou chybou je však malo úderných skladieb, ktoré vás oslovia hneď po prvom vypočutí (ako napr.  deviatka The Beast alebo  päťka Blood, Sweat and Fear).

Kto si bude chcieť oddýchnuť od ,,vypaľovačiek“, tak tu nebude mať veľa materiálu.  Kľudnejšie skladby sú tu iba dve – Supernova, Eye of the Storm. V nich by som ocenil hlavne klávesy dotvarajúce atmosféru.

Celkovo tu budeme mať 11 songov a platňa trvá dokopy 50 minút, a 12 sekúnd. Komu je to málo, tak si môže obstarať aj limitovanú edíciu s niekoľkými piesňami navyše.

Verdikt

Apocalypse je jednoznačne jedným z najlepších albumov, aké vyšli minulý rok. Množstvo kvalitného nadupaného heavy/power metalu, ktorý poteší srdce každého milovníka tejto muziky.

Lineup:

 • Ralf Scheepers – spev, doprovodné vokály
 • Magnus Karlsson – gitary, klávesy
 • Alex Beyrodt – gitary
 • Mat Sinner – basa, doprovodné vokály
 • Tom Naumann Guitars
 • Francesco Jovino – bicie

Tracklist:

 1. Apocalypse (intro)
 2. New Rise
 3. The Ritual
 4. King of Madness
 5. Blood, Sweat & Fear
 6. Supernova
 7. Hail to the Fear
 8. Hounds of Justice
 9. The Beast
 10. Eye of the Storm
 11. Cannonball

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Frontiers Records

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.primalfear.de/
https://www.facebook.com/PrimalFearOfficial/
www.instagram.com/primalfearofficial

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *