Seven Thorns – Symphony of Shadows

Seven Thorns Symphony coverDáni Seven Thorns stále patria k formáciám, ktoré ešte čakajú na to kým sa dostanú do povedomia širšieho publika. S menšími prestávkami fungujú od roku 1998. Jednou z ich diagnóz sú časté zmeny členov. Z pôvodnej zostavy ostal už iba bubeník Lars Borup.

Predposledný album II z roku 2013 taktiež sprevádzali dramatické okolnosti. Spevy preň naspiseval hosť Erik EZ. Stálym spevákom sa stal Gustav Blide. Neskôr aj on odišiel. Kapele vypomohol Nico Davidsen a nakoniec prijali Švéda Björna Askinga. Odišiel aj gitarista Christian Balslev Strøjer a tak do dnešných dní fungujú iba s jednou gitarou, ktorú obsluhuje Gabriel Tuxen. Vymenil sa aj basák Nicolaja Markera nahradil Mads Mølbæk.

Na prvé vypočutie by sa dalo povedať, že aktuálny počin Symphony of Shadows je pokračovaním predošlého. Aj tu budeme mať melodicky power metal (nie nepodobný kapelám ako Stratovarius, Sonata Arctica) pozostávajúci z gitár doprevádzaných klávesmi. Taktiež v mnohých piesňach nechýbajú neoklasické motívy a progresívne prvky. Z hľadiska rýchlosti aj tu sú všetky väčšinou v stredných (sem tam stredne rýchlych) tempách.

No keď si to vypočujeme viackrát predsa tu nájdeme rozdiely. Ten najvýraznejší je v speve. Björn je oveľa lepším spevákom. Spieva podobným štýlom ako Erik (a nechýba mu ani zaujímavá farba hlasu), no oproti nemu je oveľa presvedčivejší. Druhým rozdielom sú gitarové melódie. Na II kládli na ne väčší dôraz a aj neoklasické motívy boli zastúpené vo väčšom množstve.

Konečný verdikt: Symphony of Shadows si zaslúži rovnaké hodnotenie ako II. Prvý je lepší z ohľadom spevu, druhý z hľadiska melódii. Ak sa Seven Thorns ešte trochu posnažia (a samozrejme ak si udržia zostavu), mohli by sa vypracovať na špičku power metalu a napr. zaujať miesto spomínaných Stratovarius (ktorí už dlho neprišli s poriadnym albumom).

Lineup:

 • Björn Asking – spev
 • Gabriel Tuxen – gitary
 • Mads Mølbæk – basa
 • Asger W. Nielsen – klávesy
 • Lars Borup – bicie

Tracklist:

 1. Evil Within
 2. Black Fortress
 3. Ethereal (I’m Still Possessed)
 4. Beneath a Crescent Moon
 5. Castaway
 6. Last Goodbye
 7. Virtual Supremacy
 8. Shadows’ Prelude (instrumental)
 9. Symphony of Shadows

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Mighty Music

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.seventhorns.com/
https://www.facebook.com/seventhornsofficial

Hodnotenie: 4,5/6

One thought on “Seven Thorns – Symphony of Shadows”

 1. V pôvodnej verzii boli chybne uvedené údaje o kapele. 7throns bol iba bočný projekt bubeníka Larsa. Erik EZ spieval hlavné vokály na albume, predtým ako prišiel Gustav Blide. Za chybu sa ospravedlňujem.

  Thomas Kai

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *