Novinky z prostredia interpretov NorthTale, Sabaton, Jack Starr’s Bruning Star, Karpina

NorthTale – zmluva s Nuclear Blast

4.4.2019

ntle

Superkapela NorthTale oznámila podpísanie zmluvy s gigantom Nuclear Blast. Medzi jej členmi nájdete speváka Christiana Erikssona (ex Twilight Force), gitaristu Billa Hudsona (Trans-Siberian Orchestra, I Am Morbid, ex-U.D.O./Dirkschneider), basáka Mikaela Planefeldta, klávesaka Jimmyho Pittsa a bicmana Patricka Johanssona (ex Yngwie Malmsteen, ex W.A.S.P.).

Debutový full album Welcome To Paradise vydajú toto leto. Bude to skvelý materiál pre milovníkov kapiel ako Helloween, Sonata Arctica, Gamma Ray.

Ukážka tvorby:

Linky:
https://www.facebook.com/NorthtaleOfficial/

Zdroj: Nuclear Blast

Sabaton – chystaný album

2.4.2019

sabaton
Jedna z najslávnejších švédskych kapiel Sabaton zverejnia artwork chystaného albumu The Great War, ktorý vyjde toto leto (19. júla) Táto nahrávka uzrie svetlo sveta v čase 20. výročia kapely. Bude to koncepčný album s príbehmi z prvej svetovej vojny.

sagw

Linky:
http://www.sabaton.net/
https://www.facebook.com/sabaton/?fref=ts

Zdroj: Nuclear Blast, foto: https://www.metal-archives.com

Jack Starr’s Bruning Star – nový spevák, chystaný album

2.4.2019

jsbs

Power metaloví Jack Starr’s Bruning Star začali pracovať na novom albume, ktorý sa bude volať Souls Of The Innocent. Opäť spolupracujú so zvukovými inžinierom Kevinom Burnesom a producentom Bartom Gabrielom. Daní ľudia sa podieľali aj na dvoch predošlých albumoch Stand Your Ground a Land of the Dead.
Tento počin vyjde pod hlavičkou vydavateľstva High Roller Records a predstaví sa na ňom nový spevák Alex Panza.

,,Z nového speváka máme veľkú radosť“– povedal Jack. ,,Tí, ktorí ste v priebehu rokov sledovali našu kapelu a moje sólo albumy viete, že v minulosti sme mali niekoľko skvelých spevákov ako Rhetta Forestera, Mika Tirelliho a nedávno Todda Micheala Halla. Teraz sme privítali Alexa a sme si istí, že jeho hlas a štýl spevu naši fanúšikovia ocenia.“– dodal.

JSBS sú americkou power metalovou kapelou. Vznikli v roku 1985 a založil ich gitarista Jack Star po odchode z Virgin Steele. Krátko nato vydali 4 albumy, ktoré patria medzi 80tkovú klasiku – Rock The American Way (1985), No Turning Back! (1986), Blaze Of Glory (1987) a rovnomenný, nazvaný aj oranžový album (1989).

V roku 2009 sa vrátili na scénu v zostave: Jack Starr (gitara), Ned Meloni (basa, ex Joe Lynn Turner band), Kenny Rhino Earl (bicie, ex Manowar) a Todd Michael Hall (spev, v súčasnosti Riot V).

Linky:
http://www.facebook.com/jackstarrsburningstarr

Zdroj: Bart Gabriel, Foto: Allyson Keziah

Skupina KARPINA si v novej skladbe zobrala na paškál „Biomatky“!

2.4.2019

Kultová kapela KARPINA má novú rockovú pecku!  Volá sa „Biomatky“ a uťahuje si zo súčasných trendov biopotravín a neočkovania detí. Autorom  textu novej skladby je Peter Deák, hudbu zložili Peter Deák a gitarista Samuel Blecha. Bratislavská skupina stihla k piesni nakrútiť aj videoklip, v ktorom sa predviedla v staronovej zostave. Novinku predstaví KARPINA v premiére naživo 18. apríla na Štupel Feste v bratislavskom MMC!

  Skupina KARPINA je známa svojim čiernym humorom. V novom singli si tentokrát zobrala na paškál „Biomatky“.

„Pri tvorbe textu ma inšpirovala dnešná situácia, ktorá za posledné roky panuje v spoločnosti. Internetové diskusie na témy biopotravín či nezaočkovania detí ma vždy veľmi pobavia. Mnohé matky si za posledné roky o sebe myslia, že sú niečo špeciálne, čo ich oprávňuje tým ,,otravovať“ svoje okolie. Rozmáha sa nám tu kojenie na verejnosti, propagácia pôrodov doma a spochybňovanie moderného zdravotníctva. Tým ohrozujú nielen svoje dieťa, ale aj seba. Keď  začne ísť o život, tak nakoniec sa volá sanitka. Ale to už potom na internete nenapíšu,vysvetľuje Peter Deák.

K novinke stihli už chalani z KARPINY nakrútiť aj klip. Autorom námetu je Peter Deák. Režírovali ho Peter Deák a NIKO. Strih si zobral na starosť NIKO a za kameru sa postavil GZA. Postprodukčné práce má na konte Martin Kolejak.

„Klip sme nakrúcali v skúšobni skupiny KARPINA. Práca išla hladko a bez problémov. Plán sme splnili na 120 percent. Presne podľa našich predstáv. Najťažšie na tomto klipe bolo postaviť steny z aparátov MARSHALL. To sme sa fakt fyzicky namakali,“ smeje sa Peter Deák.

V novom klipe sa KARPINA predstavila v obnovenej zostave, ktorú tvoria Peter Deák – spev, Peter Guláš – basgitara, Samuel Blecha – gitara, Adam Vajner – gitara, Achilleas Sdoukos – gitara a Viktor Gieci – bicie.

„Pri predchádzajúcich gitaristoch sa prejavila tzv. únava materiálu. Nebaví ma robiť hudbu s ľuďmi, na ktorých vidím, že ich to už vôbec nebaví. Vtedy strácam záujem a unavuje ma každá skúška. S príchodom nových členov nastala v kapele úplne iná atmosféra, znamenal invenciu a záujem o spoločnú vec. Jednoducho nový vietor do plachiet. Myslím si, že v novej zostave KARPINA svojich fanúšikov tento rok veľmi milo prekvapí. Máme pripravené nové piesne, a videoklipy, ktoré postupne budeme dávať na verejnosť,“ teší sa Peter Deák.

Novinku „Biomatky“ odpremiéruje bratislavská rocková kapela naživo 18. apríla na Štupel Feste v bratislavskom MMC! Na koncerte odznie prierez toho najlepšieho z tvorby KARPINY. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na obľúbené skladby Palo Lászlo“, „Pysky“, „Dr. Fico“ či „J.P.G.“.

„Na Štupel Fest sa tešíme, toto je už jeho druhý ročník. Ten prvý nás milo prekvapil. KARPINA predvedie ako vždy svoj typický heroický výkon. Máme pre ľudí pripravenú premiéru našej novej piesne „Biomatky“ a niekoľko ďalších výrazných a príjemných prekvapení,“ uzatvára Peter Deák.

Bratislavská kapela KARPINA vznikla v roku 1989 z bývalých členov skupín Zóna A a Mladé rozlety. Pre jej angažované skladby ju v minulosti viackrát cenzurovali. Pozornosť si získala textami pesničiek, no najmä kontroverznou „titulkou“ k albumu „Prievidza“. Vstupenky na Štupel fest sa predávajú tu: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/stupel-fest/ Viac sa o aktivitách kapely dozviete na: https://sk-sk.facebook.com/karpina

Zdroj: Nora Krchňákova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *