Tygers of Pan Tang – Ritual

Tygers sú pre svet heavy metalu dôležití ako raz povedal bubeník Metallicy, Lars Ulrich. Áno súhlasím. Tygers of Pan Tang sú jedna zo služobne najstarších heavy metalových kapiel v UK a v dobe N.W.O.B.H.M. boli ďaleko úspešnejší ako Iron Maiden, Saxon, Girlschool a Raven. Na dvoch najúspešnejších platniach bol členom aj gitarista John Sykes (Thin Lizzy, Whitesnake, Blue Murder, Ozzy, Dio).

No žiaľ skvelým, ale popovým albumom The Cage si kúpili lístok na strmý tobogán a zleteli z peknej výšky. Ďalšie dva albumy v duchu A.O.R. tiež ničomu nepomohli a história kapely sa uzavrela na dlhých dvanásť rokov. Návrat už len s pôvodným gitaristom na čele sa však vydaril a od vtedy vydávajú jeden nesmrteľný album v štýle N.W.O.B.H.M. za druhým. Odvtedy už šiesty. To nerátam živáky a výberovky.

Novinka Ritual vychádza po troch rokoch a oceňujem rovnakú zostavu ako minule. Výborný zvuk a fantastické riffy. Spev hodne Zeppelinovský, nie nadarmo našli speváka Jacopa Meilleho v revivale týchto velikánov a šlapavá rytmika.  Album je zbierka hitových hard ´n´heavy hymien, ktorým nič nechýba. Ale predsa len tie ostrejšie kúsky si dovoľujem označiť za najvydarenejšie. Hlavne prvé dva -Worlds Appart a Destiny. To neznamená, že treba fošnu potom vypnúť. Toto je legendárne kovotepectvo, tak ako by malo vyzerať.

Ritual síce nieje taká pecka ako bol v roku 2012 album Ambush, ten by som asi zaradil medzi naj albumy toho roka.

Lineup:

 • Jacopo Meille – spev
 • Robb Weir – gitary
 • Micky Crystal – gitary
 • Gav Gray – basa
 • Craig Ellis – bicie

Tracklist:

 1. Worlds Apart
 2. Destiny
 3. Rescue Me
 4. Raise Some Hell
 5. Spoils of War
 6. White Lines
 7. Words Cut like Knives
 8. Damn You!
 9. Love Will Find a Way
 10. Art of Noise
 11. Sail On

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Mighty Music

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.tygersofpantang.com/official/
https://www.facebook.com/tygersofpantangofficial
https://www.youtube.com/channel/UCGA_MdinvZHZqkle2njKGZw

Hodnotenie: 5/6

Páčil sa ti tento článok?
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.