Novinky z prostredia interpretov Deep Purple, Jinjer, Ozzy Osbourne; Kniha MASTERPIECES 2018

Chystaný album Deep Purple

27.2.2020

Hard rocková legenda Deep Purple milo prekvapila svojich fanúšikov. Nedávno oznámili, že 12. júna vydajú už 21. album s názvom Whoosh!. Producentský dohľad mal na starosti Kanaďan Bob Ezrin (Kiss, Pink Floyd, Alice Cooper), ktorý s nimi už pracoval na dvoch predošlých albumoch – Infinite (2017) a Now What? (2013). Samotné vydanie budú mať na starosti earMusic.

wa

Tracklist:

 1. Throw My Bones
 2. Drop The Weapon
 3. We’re All The Same In The Dark
 4. Nothing At All
 5. No Need To Shout
 6. Step By Step
 7. What The What
 8. The Long Way Round
 9. The Power Of The Moon
 10. Remission Possible
 11. Man Alive
 12. And The Address
 13. Dancing In My Sleep

Minulú jeseň basák Roger Glover povedal pre Chicago Sun-Times, že on a jeho spoluhráči plánujú pokračovať v nahrávaní novej muziky.

Linky:
http://www.deeppurple-infinite.com/
https://www.facebook.com/officialdeeppurple/?fref=ts

Zdroj: Blabbermouth 

Jinjer – nový videoklip

26.2.2020

Ukrajinci Jinjer zverejnili videoklip k skladbe Retrospection, ktorá sa objavila na ich poslednom albume Marco.

Linky:
http://www.facebook.com/JinjerOfficial
http://jinjer-metalband.com/

Zdroj: Napalm Records

Ozzy Osbourne ďalší album?

25.2.2020

oo-profLegendárny Ozzy Osbourne nedávno vydal nový album Ordinary Man (konkrétne 21. februára). No v rozhovore pre iheart Radio povedal, že dúfa, že na ďalší mesiac začne s producentom Andrewom Wattom robiť na ďalšom albume.

Kvôli jeho Parkinsonovej chorobe sa špekuluje, či nejde o akúsi rozlúčku s kariérou. Navyše Ozzy nedávno musel zo zdravotných dôvodov zrušiť turné po Severnej Amerike.

Linky:
http://www.ozzy.com/
https://www.facebook.com/ozzyosbourne

Zdroj: Blabbermouth, Loudersound,Foto: Rich Fury

METALGATE RECORDS UVÁDÍ: HEAVY MUSIC ARTWORK – MASTERPIECES 2018

24.2.2020

MetalGate se vrací na literární kolbiště! Po trilogii Kniha kovu, jež mapovala historii českých metalových žánrů, a českém překladu biografie helénské black metalové legendy Rotting Christ s názvem Non Serviam, se hlásíme s českým vydáním knihy MASTERPIECES 2018 od britského vydavatelství HEAVY MUSIC ARTWORK. A naprosto otevřeně říkáme, že toto není jen tak ledasjaká publikace.

Je to mimořádně pozoruhodné dílo, které však nedokumentuje historii žádné kapely, ba ani nenabízí takřka encyklopedický pohled na některý metalový subžánr. I přesto se bude v mnoha případech jednat o povinnou literaturu nejednoho (nejen) metalového fanouška.

Nuže, jak tuto hádanku rozluštit? To vám prozradíme na následujících řádcích! MASTERPIECES se věnuje obalům metalových desek. Tento specifický prvek tradičně byl (a do jisté míry zůstává i nadále) tím prvním, co potenciálního posluchače zaujme a co rozhoduje o tom, zda daný hudební titul bude vnímat nejen svým zrakem, ale i sluchem.

Nepochybujeme o tom, že i vy jste zažili situaci, kdy vás některý cover zaujal takzvaně na první dobrou a přiměl vás tak věnovat nahrávce svůj čas, byť jste o formaci jako takové dosud neslyšeli. Možná, že právě dobře provedený obal byl tak i ve vašem případě skutečným prvopočátkem velké lásky, která se vytvořila mezi vámi a vaší oblíbenou kapelou.

A přesně o takto zdařilých vizuálech MASTERPIECES je. Kniha přináší plejádu coverů, jejichž konceptuální stránka nebo umělecké zpracování mají mimořádnou hodnotu a stojí tak za hlubší pozornost. A můžete nám věřit, že opravdu je na co se dívat.

timega

Na stránkách této publikace se totiž můžete pokochat celkem 143 prvotřídními výtvarnými díly. Každé z nich díky nádherným detailům a ostrým barvám představuje skutečnou pastvu pro oči. Malby vás díky svému vysokému rozlišení doslova pohltí a vy snadno ztratíte přehled o tom, jak rychle plyne čas.

A to tím spíš, že se nejedná pouze o obrázkový počin!

Jednotlivé covery jsou totiž doplněny o komentáře samotných výtvarníků či kapel, čímž čtenáři umožňují vstoupit nejen do děje vizuálu, ale také do tvůrčího procesu daného malíře.

Dozvíte se tak zajímavé informace o tom, co má dílo symbolizovat a odkud umělci čerpají svou inspiraci. Pomyslnou třešničkou na dortu je i formát knihy. Bohatě vybavené brožované vydání ve formátu A4 s celobarevným tiskem na lesklém křídovém papíře dělají z MASTERPIECES mimořádnou záležitost už na první pohled.

1mega

Kniha je rozdělená do osmi kapitol, které jsou zde příhodně označeny termínem „galerie“

Ty postupně představují nejlepší cover za rok 2018 (dle autorů se jedná o obal desky „Firepower“ britských heavy metalistů Judas Priest), dále mistra výtvarníka, nejvlivnějšího malíře, honorárního autora (rozuměj toho, jehož talent zasluhuje mimořádné ocenění), objev roku a nejlépe zpracovaný boxset.

Zlatým hřebem je pak sedmá galerie, v níž naleznete sto různých obalů od stovky různých malířů, kteří spojili své síly se stovkou různých skupin. Závěrečná galerie poté představuje takzvané „Navrátilce z Masterpieces 2017“, čímž se vrací k výtvarníkům z předešlého vydání této knižní série, a to konkrétně k těm, v jejichž dílně i v roce následujícím vznikla neobyčejná díla.

2mega

143 unikátních děl je skutečně solidní vzorek, jenž je navíc pozoruhodný i tím, že spojuje skupiny napříč různými žánry. Jelikož kritériem pro výběr bylo jen a pouze zpracování či námět coveru, pak nepřekvapí, že na stránkách MASTERPIECES narazíte na pestrou směs kapel, přičemž alespoň telegraficky zde můžeme vzpomenout již zmiňované Judas Priest, dále pak Amaranthe, Opeth, Naglfar, Therion, Bleeding Gods, Master’s Hammer (ano, i česká scéna má zde své zástupce), Evergrey, Gorod, Axel Rudi Pell, Behemoth, Stryper, Dark Buddha Rising, At The Gates nebo třeba Powerwolf.

Jak tedy vidíte, stylová rozmanitost je skutečně značná, s čímž souvisí i srovnatelná pestrost v oblasti jednotlivých výtvarných námětů. Jelikož každý metalový subžánr má specifické požadavky na výtvarnou stránku, v MASTERPIECES se tak dočkáte jak typických témat zahrnujících epické scény, mocné hrdiny, násilí, příšery, pekelníky či krásné ženy, tak některých zcela ojedinělých motivů.

Zde můžeme pro příklad uvést desky „II“ od Dunbarrow, „New Gods“ od Cauldron nebo „Science Fiction“ od Church of the Cosmic Skull. Originálních námětů však v knize najdete mnohem, mnohem víc.

MASTERPIECES 2018 je unikátní publikace, která si zaslouží, abyste ji vychutnávali plnými doušky

Je to kniha nejen pro fanoušky metalu, ale též pro milovníky výtvarného umění jako takového, kteří v ní mohou studovat rozličné postupy a náměty, jež jsou s metalovou estetikou spojeny. Jestliže tedy patříte do jedné z těchto skupin (a nejlépe pak do obou z nich), jestliže dokážete odhlédnout od žánrových škatulek a s otevřenou myslí si vychutnat tuto krásu, pak právě pro vás je MASTERPIECES nejen povinnou literaturou, ale hlavně hotovým balzámem pro oko a duši.

České vydání artové publikace MASTERPIECES 2018 vychází u MetalGate Records v brožovaném A4 formátu a k dostání je na MetalGate e-shop.

www.metalgate.cz
www.heavymusicartwork.com

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *