Novinky z prostredia interpretov Lacey Strurm, Rhapsody of Fire, Dereš, Acid Row

Bývalá speváčka Flyleaf zverejnila nový singel

17.12.2021

Lacey Strurm 2021Bývalá speváčka Flyleaf – Lacey Strurm zverejnila videoklip k jej poslednému singlu Awaken Love.

Túto atmosférickú/sláčikovú baladu Lacey zložila spolu s Korey Cooper z kapely Skillet. Text hovorí o tom, aké je to ponoriť sa do transcendentného zážitku dokonalej lásky.

Lacey Strurm single

,,V texte sa snažím zachytiť podstatu piesne. Musím sa to naučiť. Hudba vám to povie“ – hovorí Lacey o texte.

Sturm opustila Fyleaf v októbri 2012. Nahradila ju Kristen May. Tá nahrala s kapelou jeden album – Between The Stars. Neskôr odišla aj ona.

Linky:
http://www.laceysturm.com/
https://www.facebook.com/officiallaceysturm

Zdroj: https://lnk.sk/wcgz

Rhapsody of Fire – nový videoklip

17.12.2021

Nový album Rhapsody of Fire – Glory For Salvation bol vydaný 26. novembra 2021. Kapela sa rozhodla pripomenúť ho novým videoklipom. Tentokrát k piesni Un’ode per l’eroe.

Linky:
https://www.rhapsodyoffire.com/
https://www.facebook.com/rhapsodyoffire/
https://www.instagram.com/rhapsodyoffireofficial/
https://www.youtube.com/channel/UCtTQK5lja9uO9b5PNTmbdXw/

Zdroj: All Noir

Dereš – nový singel

17.12.2021

Dereš Po dlhšej dobe sa o slovo ohlásila slovenská heavy/hard rocková kultovka Dereš. Na Youtube zverejnili nový singel – Tajné.

Zatiaľ jediný debutový album kapely – Na Pánske vyšiel v r. 2016. Minulý rok vydali 4 skladbové EP-čko Nový Život.

Linky:
http://www.deres.sk/
https://www.facebook.com/deresband/?fref=ts

Zdroj: Martin Uherčík

Acid Row s německými Samavayo vydávají společný singl o sériovém vrahovi

16.12.2021

Česká stoner-rocková skupina Acid Row vydává singl The Serpent společně s německými Samavayo. Nahrávka o sériovém vrahovi vznikla ve dvou studiích, ve dvou státech a podíleli se na ní obě kapely.

Česká strana natáčela své party v pražském Golden Hive studiu a německá v ve svém studiu v Berlíně. Singl doprovází minimalistický videoklip, v němž kytarista Acid Row Dominik Klesa za pomoci animace rozpohyboval motiv démonického hada s lidskou tváří.

„Je to poprvé co jsme napsali song v kolaboraci s jinou kapelou. Při předchozích kolaboracích vždy přispěla každá kapely svými songy k celkové nahrávce. Tentokrát jsme ale skládali společně jeden song a výzvou byla také vzdálenost  obou měst různých států. Podařilo se a stvořili jsme unikátní kus rockové hudby s tvůrčím vkladem obou kapel. Šli jsme do toho, protože to znělo zábavně a zároveň jako výzva. Acid Row jsou naši kamarádi z Brna, kde jsme spolu odehráli show,” říká o spolupráci frontman Samavayo Behrang Alavi.,

Skladba

Tvorba skladby probíhala online na dálku formou vzájemného postupného doplňování nápadů a demo nahrávek. Tématem textu hudební kolaborace se stal francouzský sériový vrah Hotchand Bhawnani Gurumukh Charles Sobhraj, kterému je v oblasti Jižní Asie přisuzováno na dvacet obětí.

Zločinec si od médií vysloužil přezdívku had, kterou symbolizuje grafika Daniela Gerharda Holce. Motiv hypnoticky tančícího hada s lidskou hlavou zmíněného zabijáka se v pozadí animovaného videoklipu mísí se záběry z liquid light show tvůrčí skupiny Weird Visuals.

Sériovi vrazi

„Psychologie, obzvlášť sériových vrahů, mě baví jako koníček i coby hudební inspirace. Některé případy vybízejí k obrazotvorným připodoběním nebo symbolice. Jako v případě hada. Sobhraj kradl svým obětem jejich majetek a identity, podobné jako převlékání kůže plazů. Své oběti také pomalu trávil jedem. Podle mě má člověk za svou sociální maskou různé zvířecí kořeny. Ať už se jim poddá nebo ne,” říká k ponurému námětu frontman Acid Row Alex Fonar.

Německá trojice Samavayo brázdí evropskými kluby a festivaly už více než dvacet let. Společná turné s ukrajinskými Stoned Jesus nebo švédskými Greenleaf je zanesla na území většiny Evropy. V České republice byli k vidění a slyšení opakovaně. S českými desperáty Acid Row se poznali právě na jednom z nich. Vystoupili pak spolu také na berlínském festivalu Setalight, který pořádají sami členové Samavayo.

Přeshraniční spolupráce vznikla za podpory proexportní hudební kanceláře SoundCzech. Mixu a masteringu nahrávky se chopil zvukař Jens Güttes. Videoklip vychází 16. prosince, na zbylých streamingových platformách se objeví den před Štědrým dnem.

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *