Novinky z prostredia interpretov Anthrax, Xandria, E!E, Story

Kedy sa dočkáme nového albumu Anthrax?

6.11.2022

anthrax 2022Americká thrash metalová legenda Anthrax momentálne pracuje na nástupcovi poslednej platne For All Kings (2016). Podľa plánov kapely mal by vyjsť na budúci rok.

Bude to tretí album od návratu Joeyho Belladonnu.

frank bello basa 2022

Avšak, ak si chcete skrátiť čakanie, môžete si vypočuť dve skladby zo sólového EPčka basáka Franka Bella – Then I’m Gone, ktoré bolo vydané 4. novembra. Frank na ňom obsluhuje všetky nástroje, s výnimkou bicích.

Okrem samotných piesni na ňom nájdete aj úryvky z Frankovej biografie.

frank bello then cover

Tracklist:

Side A:

 1. Then I’m Gone
 2. It Won’t Be Long
 3. See Me Now

Side B:

 1. First Kiss
 2. Compass Point
 3. See Me Now (Revisited)

Linky:

Anthrax:
https://www.anthrax.com/
https://www.facebook.com/anthrax/
https://www.instagram.com/anthrax/
https://twitter.com/anthrax/

Frank Bello:
https://www.thefrankbello.com/
https://www.facebook.com/TheFrankBello
https://www.instagram.com/thefrankbello/

Zdroj: https://lnk.sk/shx7, Foto Frank Bello: Adam Bielawski, CC BY-SA 4.0, Wikimedia

Xandria – tretí singel  z pripravovaného albumu

3.11.2022

xandria kapela 2022Nemecká symphonic metalová kapela Xandria tento rok absolvovala obrovskú zmenu zostavy. K Marcovi Heubaumovi (gitary, klávesy, vokály) sa pridali Rob Klawomn (gitary), Tim Schwarz (basa), Dimitrio Gatsios (bicie) a speváčka Ambre Vourvahis.

Ich prvotina The Wonders Still Awaiting vyjde 3. februára 2023.

xandria the wonders cover

Tracklist:

 1. Two Worlds
 2. Reborn
 3. You Will Never Be Our God
 4. The Wonders Still Awaiting
 5. Ghosts
 6. Your Stories I’ll Remember
 7. My Curse Is My Redemption
 8. Illusion Is Their Name
 9. Paradise
 10. Mirror of Time
 11. Scars
 12. The Maiden and the Child
 13. Astèria

Dôkazom jeho kvalít je aj tretí singel Ghosts:

Predošlé single:
Reborn: https://youtu.be/Ty8yULm5dB0
You Will Never Be Our God (ft. Ralf Scheepers): https://youtu.be/tyNK37-a0ec

Linky:
https://www.xandria.de/
https://www.facebook.com/xandriaofficial/
https://www.instagram.com/xandria_official/

Zdroj: Napalm Records Promotion, Foto: Tim Tronckoe

Kapela E!E servíruje své Poslední me!enu.

6.11.2022

 e e kapela 2022Příbramská kapela E!E vydává u PHR Records svou novou desku. Album Poslední me!enu vychází po desetileté pauze vyplněné ovšem několika singly a živými záznamy. Podle prohlášení kapely jde zároveň o jejich poslední plánované řadové album.

E!E letos slaví 35 let od svého založení, kdo by ale čekal unavené staré punkery, ten se rozhodně nedočká. Kapela každoročně baví fanoušky na desítkách koncertů včetně tradičních tour se Třemi Sestrami nebo The Fialky.

e e posledni cover

 Poslední me!enu je dvanáctka nových skladeb přesně takových jaké si od E!E přejete. Úderné slogany, zapamatovatelné melodie a energie na rozdávání. Část skladeb z nové desky už se stala součástí koncertního programu E!E.

Album vychází na jak na CD tak i vinylu. Vinylová verze vychází vedle černé desky také v číslovaném barevném limitu 200 kusů. Barevná deska má barvu svíčkové omáčky čemuž je přizpůsobený i její přebal s hospodským vtípkem, který z každého kusu tvoří originál.

Kapela album pokřtí v pátek 11.11. ve své domovském klubu PB Bowling v Příbrami.

www.phr.cz
www.eecka.eu
https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/posledn-me-enu

Tlačová správa

Story – V nebo a peklo už nikto neverí

3.11.2022

Story vydávajú sugestívny klip k najtvrdšej skladbe z úspešného minuloročného albumu Potlesk v stoji. Skladba „V nebo a peklo už nikto neverí“ hovorí aj o ľuďoch, ktorí majú týchto slov plné ústa.

Story ešte raz siahajú do úspešného albumu Potlesk v stoji, ktorý v Čechách i na Slovensku stále zožína pozitívny kritický ohlas. Audiovizuálny projekt pod vedením skladateľa, textára a basgitaristu Mariana Zimu vydáva klip k najtvrdšej skladbe albumu, ťažkotonážnej „V nebo a peklo už nikto neverí“.

Figurujú v nej osvedčení Zimovi spoluhráči ako slovenský bluesový mág René Lacko a bubeník Vladislav Leškovský, s ktorými Zima spolupracoval napríklad na skladbách „Keď sa nikto nedíva“ s Pavlom Hammelom, či stále čerstvej „Anjel strážnik“ s Petrom Lipom.

Tentoraz sa roly vokalistu zhostil Radek Zapletálek. „Dlho-predlho som nevedel pre skladbu nájsť vhodného speváka. Na Slovensku sa mi to napokon ani nepodarilo. Keď Radek naspieval demo, vedel som, že je ten pravý pre túto vec,“ hovorí Zima.

V sugestívnom čiernobielom klipe sa okrem reportážnych a spravodajských záberov objavia aj postavy zo slovenskej politickej scény. „Žijeme dobu, kedy kvôli bigotnosti a pokrytectvu na Slovensku zasa po dlhých rokoch tečie krv. A v nebo a peklo tu často najmenej veria tí, ktorí majú týchto slov plné ústa. Ak sa nám podarí donútiť aspoň pár ľudí uvedomiť si situáciu a rozmýšľať v súvislostiach, bude tu lepšie,“ hovorí autor.

Vydanie klipu k tejto skladbe chce byť aj prejavom uznania metalovým fanúšikom na Slovensku. „Metaloví priaznivci sú v dobrom zmysle staromódni. Kupujú si cédečka a platne, nenapaľujú. Cestujú za svojimi obľúbenými skupinami na koncerty, sledujú, čo sa deje. Sám som vyšiel z podobného prostredia a vždy mi bude blízke,“ dodáva Marian Zima. Story v týchto týždňoch finišujú s prípravami vinylového albumu aj s novými skladbami. Ten by sa mal objaviť na jar budúceho roka.

Ostatné videá nájdete na: www.youtube.com/storytheproject
FB projektu Story: https://www.facebook.com/storytheproject

Zdroj: Tlačová Správa – Vlado Pisár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *